Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Samson: Jednym z priorytetów EASA będzie „zielona polityka"


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-12-17 13:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Samson: Jednym z priorytetów EASA będzie „zielona polityka"
fot. Pixabay
– Chcemy, żeby Centralny Port Komunikacyjny był takim lodołamaczem dla polskiego rynku lotniczego – powiedział dziś Marcin Horała podczas krótkiego briefingu prasowego dotyczącego powołania Piotr Samsona na prezesa rady zarządzającej EASA. – Aby tak się stało, potrzebujemy też nadzoru na najwyższym poziomie. Ta nominacja i wcześniejsza pana Janiszewskiego, który został szefem A6, to dowód na to, że już ją mamy.
Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego to instytucja  powołana przez Unię Europejską zajmująca się problemami bezpieczeństwa ruchu lotniczego w Europie. EASA jest jedną z instytucjonalnych filarów europejskiego systemu bezpieczeństwa lotniczego obok Komisji Europejskiej, organizacji EUROCONTROL oraz krajowych władz lotniczych. Do głównych organów Agencji należą: Zarząd, Dyrektor Wykonawczy oraz Komisje odwoławcze. Całą Agencją zarządza Dyrektor Wykonawczy. Oprócz pionu Dyrektora Wykonawczego istnieją jeszcze cztery inne piony właściwe ds. certyfikacji, ds. stanowienia przepisów, ds. standaryzacji i zatwierdzeń oraz ds. finansowych i administracyjnych.  

– Jednym z najważniejszych celów, jakich podejmie się Piotr Samson, będzie „zielona polityka”. – Proszę nie odczytywać tego jako tylko ograniczenie emisji CO2. To znacznie szerszy problem – mówił Samson. – To wielkie przedsięwzięcie, które obejmuje choćby kwestię certyfikacji samolotów elektrycznych. Ta kwestia będzie jedną z istotniejszych, jakie przede mną stoją.

Piotr Samson od ostatniego czwartku (12 grudnia) pełni funkcję prezesa Rady Zarządzającej EASA. Jest to rodzaj rady nadzorczej. Wybór Polaka na takie stanowisko jest historycznym momentem, bo osoba z naszego regionu jeszcze nigdy nie pełniła takiej funkcji. Samson dalej będzie stał też na czele Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Prezes ULC przewodniczącym Rady Zarządzającej EASA

Prawo i polityka

Prezes ULC przewodniczącym Rady Zarządzającej EASA

inf. pras. oprac. ad 13 grudnia 2019

ULC walczy o fundusze, bo traci wydolność

Prawo i polityka

ULC walczy o fundusze, bo traci wydolność

Aleksander Domański 10 sierpnia 2019

CPK: „Niech to będzie Polski Projekt Narodowy”

Infrastruktura i lotniska

CPK: „Niech to będzie Polski Projekt Narodowy”

Aleksander Domański 28 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5