Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Piotr Samson ponownie wybrany na wiceprzewodniczącego Tymczasowej Rady EUROCONTROL


Wstecz Dalej

Autor:

Red. ed

Data publikacji:
2020-11-26 14:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Urząd Lotnictwa Cywilnego

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Piotr Samson ponownie wybrany na wiceprzewodniczącego Tymczasowej Rady EUROCONTROL
fot. ULC
Piotr Samson, prezes Urząd Lotnictwa Cywilnego, został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Tymczasowej Rady Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (EUROCONTROL) – jednego z najważniejszych ciał tej organizacji.
To już druga kadencja Piotra Samsona na tym prestiżowym stanowisku, będąca wyrazem uznania dla działań polskiego nadzoru lotniczego oraz potwierdzeniem wysokiej pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Kadencja Piotra Samsona na stanowisku wiceprzewodniczącego Tymczasowej Rady EUROCONTROL rozpocznie się 1 stycznia 2021 roku i zakończy 31 grudnia 2022 roku.

W czwartek (26 listopada) odbyła się 54. sesja Tymczasowej Rady EUROCONTROL, podczas której omówiono strategię działań organizacji na przyszły rok oraz wyzwania jakie stoją przed branżą lotniczą w dobie pandemii COVID-19. W spotkaniu Rady udział wzięli przedstawiciele 41 państw, pani Adina Vălean – europejska Komisarz ds. Transportu, a także wiodący interesariusze lotnictwa cywilnego.

– Cieszę się, że moja dotychczasowa praca na tym stanowisku została pozytywnie oceniona. To wyraz zaufania 41 państw członkowskich, które doceniły zaangażowanie i wkład Polski w pracach EUROCONTROL. Gratuluję także dr Rannie Leontaridi, szefowej brytyjskiej władzy lotniczej – to dla mnie zaszczyt, że będziemy mogli wspólnie działać na rzecz EUROCONTROL, jej państw członkowskich oraz rozwoju transportu lotniczego. Powierzenie mi tego prestiżowego stanowiska potwierdza, że Polska jest odpowiedzialnym partnerem, który pełni znaczącą rolę w tej organizacji – powiedział Piotr Samson.

Do zadań Tymczasowej Rady należy m.in. wdrażanie ogólnej polityki EUROCONTROL oraz nadzorowanie prac Agencji (organ wykonawczy). W skład Rady wchodzą dyrektorzy generalni lotnictwa cywilnego i przedstawiciele władz wojskowych, a jej spotkania odbywają się 2-3 razy w roku.

To nie jest pierwsze prestiżowe stanowisko obecnego Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w ważnych międzynarodowych instytucjach lotniczych. Od 2019 roku Piotr Samson jest Przewodniczącym Rady Zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), a od maja 2020 roku członkiem Komitetu Koordynacyjnego Europejskiej Konferencji Lotnictwa Cywilnego (ECAC).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Janiszewski: Rewolucja dronowa dzieje się na naszych oczach

Biznes i przemysł

Janiszewski: Rewolucja dronowa dzieje się na naszych oczach

Emilia Derewienko 03 września 2020

Prezes ULC, Piotr Samson, w zarządzie ECAC

Prawo i polityka

Prezes ULC, Piotr Samson, w zarządzie ECAC

Red. ed 21 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5