Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Salazar nowym sekretarzem generalnym ICAO


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-02-26 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Salazar nowym sekretarzem generalnym ICAO
fot. ICAO
Juan Carlos Salazar został wybrany nowym sekretarzem generalnym International Civil Aviation Organization (ICAO) – poinformowano w oficjalnym komunikacie Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.
Kolumbijczyk trzyletnią kadencję rozpocznie od 1 sierpnia 2021 roku. Zastąpi na tym stanowisku dr Fanga Liu z Chin, który piastował stanowisko od 2015 roku przez dwie kolejne kadencje.

Salazar został powołany na podstawie bogatego doświadczenia zawodowego w zarządzaniu złożonymi organizacjami na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym. Latynos jest także ekspertem w zakresie prawa, negocjacji oraz standardów lotniczych.

Kolumbijczyk od stycznia 2018 roku pełni funkcję dyrektora generalnego Aerocivil, krajowej organizacji lotnictwa cywilnego, zatrudniającej ponad 3100 pracowników. Nowy szef ICAO jest odpowiedzialny za sprawne działanie 72 lotnisk w Kolumbii, w tym najważniejszych w Bogocie i Medellin, pełniących rolę kluczowych węzłów w Ameryce Łacińskiej.

Salazar jest również doradcą Urzędu Lotnictwa Cywilnego Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Posiada tytuły magisterskie z administracji publicznej oraz prawa lotniczego i kosmicznego oraz mówi płynnie po hiszpańsku, angielsku, francusku i arabsku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5