Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Sabre Polska i UP w Krakowie inwestują w młode talenty

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-10-2022
Ostatnia modyfikacja:
04-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Sabre Polska

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Sabre Polska i UP w Krakowie inwestują w młode talenty
fot. Sabre
Sabre Polska jest wiodącą firmą IT działającą na rzecz branży podróżniczej, która opiera swoją działalność na oprogramowaniu i współczesnych technologiach. Przedsiębiorstwo od prawie dwóch lat realizuje przy tym projekty edukacyjne wraz z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Kolejnym krokiem współpracy pomiędzy partnerami jest udostępnienie studentom uczelni profesjonalnego systemu rezerwacyjnego, z którego codziennie korzystają m.in. linie lotnicze, hotele czy biura podróży.

Sabre Polska umożliwiło studentom Uniwersytetu Pedagogicznego korzystanie z globalnego systemu rezerwacyjnego Sabre Red 360Pracownicy i studenci Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie z zadowoleniem przyjęli wiadomość o aktywacji w uniwersyteckiej pracowni komputerowej dostępu do GDS (Globalnego Systemu Dystrybucji) – systemu rezerwacyjnego Sabre Red 360. To platforma, na której każdego dnia na całym świecie dokonywane są kompleksowe transakcje pomiędzy wszelkimi dostawcami usług branży turystycznej, takimi jak m.in. linie lotnicze, hotele, biura podróży, firmy wynajmu samochodów, koleje czy ubezpieczyciele podróży. To właśnie tutaj kreowane są spersonalizowane podróże, tak pożądane przez dzisiejszych świadomych pasażerów.

Aktywacja systemu znacząco przyspieszy poszerzanie kompetencji zawodowych studentów Uniwersytetu Pedagogicznego o znajomość najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych opracowanych stricte dla branży turystycznej. – Z doświadczenia akademickiego oraz od naszych absolwentów wiemy, że znajomość globalnych systemów rezerwacyjnych jest atutem w poszukiwaniu pracy w sektorze usług turystycznych. Doceniamy, że nasi partnerzy z Sabre Polska angażują się w proces edukacji poprzez zapewnienie naszym studentom dostępu do swojego sztandarowego produktu oraz do doświadczonych w branży ekspertów –powiedziała Anna Delekta, adiunkt w Katedrze Turystyki i Badań Regionalnych Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Współpraca nauki z biznesem jest prowadzona wielowymiarowo, m.in. za pośrednictwem szkoleń, wykładów, paneli eksperckich czy staży. Dzięki tego typu kooperacjom studenci zyskują nowe umiejętności, kwalifikacje, poszerzają siatkę kontaktów, podnoszą swoją atrakcyjność na rynku pracy. – Współpraca z placówkami edukacji wyższej stanowi ważny element strategii Sabre Polska. Od lat aktywnie działamy na tej płaszczyźnie. Co roku prowadzimy program stażowy, angażujemy się w organizację wydarzeń dla studentów, bierzemy udział w targach pracy. Współpraca z Uniwersytetem Pedagogicznym to kolejny przykład takiego działania. Cieszymy się, że dzieląc się naszym systemem, wykładowcy będą mogli urozmaicić swoje zajęcia i w sposób praktyczny poszerzać wiedzę studentów – powiedział Cezary Żminkowski, członek zarządu Sabre Polska, Vice President of Products Incubation and Software Engineering.

W najbliższym czasie planowana jest demonstracja systemu GDS słuchaczom uczelni podczas wykładu. Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego dostaną w przyszłości także zaproszenie do krakowskiego biura Sabre Polska, a w tym do Innovation Lab. Młode talenty będą mogły też wziąć udział w rekrutacji do Sabre Summer Internship – letniego programu stażowego dla zainspirowanych nowoczesnymi technologiami - i zdobywać praktyczną wiedzę pod okiem specjalistów IT, podejmując informatyczne wyzwania, rozwijając swoje pasje i kontakty z osobami z branży.

Współpraca pomiędzy Sabre Polska a Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie to przykład misji biznesu na rzecz edukacji i otwartości nauki na komercyjne doświadczenia przedsiębiorstwa, które odnosi sukcesy rynkowe. – W procesie kształcenia studentów istotne jest łączenie teorii z praktyką przy wsparciu profesjonalistów z branży, dla której przygotowuje się kadry. Staramy się, aby nasi studenci otrzymali wykształcenie najwyższej jakości, a takie jest możliwe m.in. w oparciu o współpracę Instytutu Geografii z czołowym partnerem technologicznym globalnej branży turystycznej – dodała Delekta.

Oba podmioty, zarówno Sabre Polska, jak i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, planują kontynuować realizację projektów opartych nie tylko na wsparciu merytorycznym studentów, ale i na wzajemnym zaufaniu oraz przekonaniu, że warto razem działać, by wiele osiągać.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sabre Polska uruchamia program stażowy

Biznes i przemysł

Sabre Polska uruchamia program stażowy

Redakcja 28 listopada 2022

Sabre Polska członkiem Polskiej Izby Turystyki

Biznes i przemysł

Sabre Polska członkiem Polskiej Izby Turystyki

Redakcja/inf. pras. 02 sierpnia 2022

20 lat zmian w podróżach lotniczych. Jakie są perspektywy na przyszłość?

Pasażer i linie lotnicze

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sabre Polska uruchamia program stażowy

Biznes i przemysł

Sabre Polska uruchamia program stażowy

Redakcja 28 listopada 2022

Sabre Polska członkiem Polskiej Izby Turystyki

Biznes i przemysł

Sabre Polska członkiem Polskiej Izby Turystyki

Redakcja/inf. pras. 02 sierpnia 2022

20 lat zmian w podróżach lotniczych. Jakie są perspektywy na przyszłość?

Pasażer i linie lotnicze

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5