Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Rzymskie lotniska Fiumicino i Ciampino jako pierwsze na świecie przeszły audyt ochrony zdrowia


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2021-01-11 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rzymskie lotniska Fiumicino i Ciampino jako pierwsze na świecie przeszły audyt ochrony zdrowia
fot. Fiumicino
Lotniska Fiumicino i Ciampino, należące do Aeroporti di Roma, pomyślnie przeszły audyt i mogą wyróżniać się etykietą SafeGuardTM. Odznaka wykazuje zgodność ochrony zdrowia w portach z zaleceniami władz krajowych i międzynarodowych przeciwko COVID-19.
Pandemia COVID-19 nadal niszczy ruch pasażerski na lotniskach na całym świecie. Aby wesprzeć odbudowę przemysłu lotniczego, kluczowe znaczenie ma zaangażowanie w ochronę zdrowia i bezpieczeństwo podróżnych i personelu. Program audytu środków zdrowotnych portów lotniczych – opracowany we współpracy z Bureau Veritas, francuskim towarzystwie klasyfikacyjnym – wspiera porty lotnicze w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom.

Porty Rzym-Fiumicino i Rzym-Ciampino, jako pierwsze na świecie z sukcesem ukończyły Program Audytu Środków Ochrony Lotniska. Władzom obiektów pogratulowały już Airports Council International (ACI) World i ACI EUROPE. – Z przyjemnością gratuluję władzom lotnisk bycia pierwszymi na świecie, którzy pomyślnie ukończyli rygorystyczny program kontroli środków zdrowotnych na lotnisku. Podziwiam każdego z ich oddanych pracowników, którzy jak zawsze zapewniają najwyższe standardy – podkreślił Olivier Jankovec, dyrektor generalny ACI EUROPE.

– Te porty lotnicze dały mocny przykład i będziemy nadal współpracować z lotniskami na całym świecie, aby zrównoważone korzyści społeczne i gospodarcze płynące z lotnictwa mogły być dostarczane społecznościom, którym służymy. Partnerstwo, takie jak to z Bureau Veritas, które przyniosło korzyści Aeroporti di Roma, wesprze przemysł lotniczy i pomoże go pchnąć naprzód w procesie naprawy po pandemii i później – mówi dyrektor generalny ACI, Luis Felipe de Oliveira.

Zadowolenia nie krył prezes Aeroporti di Roma. – Od początku kryzysu COVID-19 wdrożyliśmy szereg działań, aby zapewnić pasażerom i pracownikom najwyższe standardy zdrowia i higieny, poszukując nowatorskich rozwiązań, które łączą w sobie bezpieczeństwo i wygodę. W tym duchu będziemy nieustannie dążyć do dalszej poprawy naszych wyników w zakresie bezpieczeństwa i jakości – mówił Marco Troncone.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Berlin-Brandenburg: Audyt biznesplanu lotniska ruszy w styczniu

Infrastruktura i lotniska

Berlin-Brandenburg: Audyt biznesplanu lotniska ruszy w styczniu

Rafał Dybiński 15 grudnia 2020

NIK skontroluje spółkę CPK i lotnisko w Radomiu. „Wątpliwe wydatki”

Prawo i polityka

NIK skontroluje spółkę CPK i lotnisko w Radomiu. „Wątpliwe wydatki”

Emilia Derewienko 16 listopada 2020

Czeskie Budziejowice: Audyt terminala. Otwarcie portu wiosną 2020 r.

Infrastruktura i lotniska

Czeskie Budziejowice: Audyt terminala. Otwarcie portu wiosną 2020 r.

Aleksander Domański 05 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5