Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Ryanair uznaje włoski związek pilotów


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2018-03-09 10:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl/ Reuters

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair uznaje włoski związek pilotów
fot. Port Lotniczy Wrocław
Ryanair uznał związek włoskich pilotów ANPAC. Jest to drugie takie porozumienie na ważnym rynku, które ma pomóc linii w uniknięciu strajku.
To porozumienie potwierdza decyzję kierownictwa Ryanaira z grudnia o uznaniu związków zawodowych – oświadczył szef działu kadr, Eddie Wilson. – Osiągamy postępy ze związkami w innych dużych krajach Unii i mamy nadzieję podpisać więcej takich umów z organizacjami pilotów i personelu pokładowego w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Na początku roku trzy związki zawodowe Cgil, Cisl i Uil zbuntowały się z tego powodu, że nie zostały uwzględnione w negocjacjach kontraktowych z irlandzką tanią linią lotniczą. ANPAC poinformował wówczas, że nie będzie uczestniczył w rozmowach z Ryanairem, również tych dotyczących podwyżek płac.

Ryanair działa na 86 lotniskach w 34 krajach Europy i północnej Afryki. Na Włochy przypada flota prawie 80 samolotów z ponad 400, jakie posiada. Obecna umowa wraz ze styczniową z brytyjską organizacją BALPA oznacza, że dyrekcja porozumiała się z ponad 45 proc. pilotów. W innych krajach postęp jest wolniejszy, prezes Michael O'Leary uprzedził znowu, że spodziewa się zakłóceń w lotach w najbliższych miesiącach zwłaszcza w Irlandii i Portugalii. 

Członkowie załogi skarżyli się w mediach na złe warunki pracy, nie do końca rejestrowany poziom płac. Przez to, że nie mogli zrzeszać się w związkach zawodowych, grozili strajkiem generalnym. Ostatnia decyzja Ryanaira jest więc ważnym krokiem dla obu stron.

Chociaż stosunki między pracownikami przewoźnikiem się ocieplają, piloci mają za złe, że szef Ryanaira Michal O’Leary w porę nie zareagował. Stowarzyszenie pilotów Ryanaira, które przyczyniło się do ubiegłorocznego strajku w szeregach przewoźnika, apeluje teraz do prezesa firmy, Michaela O‘Leary, o rezygnację ze stanowiska – podaje Reuters. Grupa stwierdziła, że szef irlandzkich linii lotniczych nie zdołał sprostać zadaniu poprawy warunków pracy pilotów.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Czy Ryanair rzeczywiście jest narodowym przewoźnikiem w Polsce?

Biznes i przemysł

Czy Ryanair rzeczywiście jest narodowym przewoźnikiem w Polsce?

Michał Leman 23 lutego 2018

Hiszpanie chcą pozwać Ryanaira

Biznes i przemysł

Hiszpanie chcą pozwać Ryanaira

Magdalena Wosińska 08 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS