Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Kolejne strajki we Francji wstrzymują loty Ryanaira. Przewoźnik szuka pomocy w Brukseli


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2018-03-21 12:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl/ Ryanair

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kolejne strajki we Francji wstrzymują loty Ryanaira. Przewoźnik szuka pomocy w Brukseli
Fot. Pixabay
Przewoznik odwołał loty do/z Francji i nad Francją, które były zaplanowane na czwartek, 22 marca. Powodem jest strajk związków zawodowych kontrolerów ruchu lotniczego ATC.
Ryanair wzywa rząd Francji oraz Komisję Europejską do podjęcia natychmiastowych działań zapobiegającym zamknięciu przestrzeni powietrznej nad Francją przez związki zawodowe kontrolerów ruchu lotniczego ATC.

Linia informuje w komunikacie, że „pasażerowie, których loty zostały anulowane zostali poinformowani drogą mailową oraz SMS-em o potencjalnych możliwościach”. Jednocześnie zaznacza, że możliwe są tu dalsze odwołania i opóźnienia.  Zarówno 12 września, jak i 10 października 2017 roku z tego samego powodu pasażerowie nie wylecieli z francuskiego lotniska, co skutkowało łącznie odwołaniem około 300 lotów. Wówczas przewoźnik zaapelował do prezydenta Francji Emmanuela Macrona i Komisji Europejskiej o podjęcie działań w celu powstrzymania strajków kontrolerów lotniczych. O tym, co robić w razie odwołania lotu Ryanair informuje tutaj.

W piśmie Kenny Jacobs, szef marketingu linii zwrócił uwagę, że już 2016 rok był rekordowy jeśli chodzi o strajki francuskich kontrolerów i to powtarza się w 2017 roku oraz w 2018 roku. Linie ponownie chcą wzywać polityków Brukseli do zainterweniowania w sprawie. Apelują, by Komisja Europejska zagwarantowała związkom ARC możliwości zgłaszania roszczeń w drodze wiążącego arbitrażu zamiast strajku; umożliwienia kontrolerom ruchu lotniczego z innych krajów europejskich zarządzania francuską przestrzenią powietrzną w czasie strajków francuskiego ATC; zarządzania ochroną ruchu lotniczego podczas strajków kontrolerów ruchu lotniczego (ATC). Przypomnijmy, że z podobnymi postulatami, irlandzka linia zwróciła się do Komisji w ubiegłym roku. Od tamtego czasu stronom nie udało się dojść do konsensusu i wypracować wspólnego stanowiska. Także Bruksela nie przedstawiła rozwiązania, które pozwoliłby zakończyć spór z kontrolerami.

Jak informuje Rynek Lotniczy Olga Pawlonka, szef sprzedaży i marketingu linii w Europie Środkowej, do chwili obecnej anulowany został lot z Madrytu do Krakowa oraz z Krakowa do Madrytu. Informacje o lotach można znaleźć tutaj. Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wizz Air: 21 nowych samolotów i 700 dodatkowych lotów w tygodniu

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air: 21 nowych samolotów i 700 dodatkowych lotów w tygodniu

Emilia Derewienko 13 marca 2018

Ryanair uznaje włoski związek pilotów

Biznes i przemysł

Ryanair uznaje włoski związek pilotów

Magdalena Wosińska 09 marca 2018

Czy Ryanair rzeczywiście jest narodowym przewoźnikiem w Polsce?

Biznes i przemysł

Czy Ryanair rzeczywiście jest narodowym przewoźnikiem w Polsce?

Michał Leman 23 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS