Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair uziemi od wtorku większość lotów. Rozważa anulowanie wszystkich!


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-03-19 08:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl/ Ryanair

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair uziemi od wtorku większość lotów. Rozważa anulowanie wszystkich!
fot. Piotr Bożyk
Większość, jeśli nie wszystkie loty Grupy Ryanair zostaną uziemione od godziny 24:00 we wtorek 24 marca – poinformował w środę po południu przewoźnik z Irlandii na swojej oficjalnej stronie. Wcześnie takie działania zapowiadał Michael O’Leary.
Wyjątkiem będzie bardzo mała liczba niezbędnych połączeń między Wielką Brytanią a Irlandią. Od 24:00 w środę 18 marca do 24:00 we wtorek 24 marca Ryanair Group Airlines zredukowała już rozkłady lotów o ponad 80%.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w ciągu ostatnich kilku tygodni doprowadziło większość rządów krajów Unii Europejskiej do nałożenia surowych zakazów i ograniczeń podróży, które miały negatywny wpływ na rozkłady lotów linii lotniczych, powodując powszechne odwołania i zakłócenia podróży.

Ryanair doradza klientom rozważającym podróż, aby przestrzegali wszystkich ograniczeń poszczególnych krajów. Sytuacja jest dynamiczna i przewoźnik zachęca do zapoznania się przed podróżą z odpowiednimi lokalnymi wytycznymi oraz stroną internetową, gdzie zamieszczone są informacje o ograniczeniach obowiązujących w poszczególnych krajach. Rozkłady lotów zostały poważnie zakłócone przez ograniczenia rządowe i będą podlegały dalszym cięciom.

Ryanair będzie nadal utrzymywał bliski kontakt z ministerstwami spraw zagranicznych wszystkich rządów UE w sprawie repatriacji obywateli Unii Europejskiej, a tam, gdzie to możliwe, takie loty będą obsługiwane.

– Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać wyzwaniu wywołanemu wybuchem koronawirusa – mówi Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanaira. – Komunikujemy się ze wszystkimi pasażerami, których to dotyczy, za pośrednictwem poczty elektronicznej i SMS-ów oraz organizujemy loty ratownicze w celu repatriacji klientów, nawet w krajach, w których nałożono zakazy podróży. Naszym priorytetem pozostaje zdrowie i dobrobyt naszych załóg i pasażerów, a my robimy wszystko, co w naszej mocy, aby w tych trudnych czasach mogli się ponownie spotkać z przyjaciółmi i rodziną – zadeklarował.

Przewoźnik z Irlandii posiada w swojej flocie 309 samolotów, które obsługują 225 destynacji. Zatrudnia w sumie 17500 pracowników i wypracował zysk netto w 2018 roku na poziomie 1,145 mld euro.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair: Spodziewamy się pełnego uziemienia floty z powodu koronawirusa

Biznes i przemysł

Ryanair: Spodziewamy się pełnego uziemienia floty z powodu koronawirusa

Emilia Derewienko 16 marca 2020

Ryanair odwołuje wszystkie loty z/do Polski do 31 marca

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair odwołuje wszystkie loty z/do Polski do 31 marca

Łukasz Malinowski 14 marca 2020

Ryanair nie boi się epidemii koronawirusa

Prawo i polityka

Ryanair nie boi się epidemii koronawirusa

Tomasz Śniedziewski 04 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5