Linie lotnicze Ryanair poinformowały w oficjalnym komunikacie, że przewiozły w czerwcu bieżącego roku 17,4 mln pasażerów. To więcej o 9 proc. niż w tym samym miesiącu 2022 roku, kiedy doliczono się 15,9 mln podróżnych.
Wskaźnik wypełnienia samolotów pozostał na poziomie 95 proc. Taki sam osiągnięto przed rokiem w tym samym miesiącu.
Tani przewoźnik z Zielonej Wyspy zrealizował w czerwcu ponad 96 250 lotów. Z powodu strajków francuskich kontrolerów ruchu lotniczego
niskokosztowiec musiał anulować ponad 900 lotów.
W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, czyli od początku lipca 2022 roku do końca czerwca 2023 roku, tani przewoźnik z Irlandii obsłużył w sumie 173,4 mln pasażerów. To więcej o 29 proc. aniżeli przed rokiem w tym samym okresie.
Średni wskaźnik wypełnienia samolotów w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy był na poziomie 94 proc. Dla porównania przed rokiem w analogicznym okresie osiągnięto pułap 86 proc.
Wcześniej informowaliśmy, że
Ryanair otrzyma od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego prawie 30 mln złotych brutto za promowanie regionu. Taka forma promocji południowo-wschodniego regionu ma na celu utrzymanie przez tanie irlandzkie linie lotnicze lotów do i z Rzeszowa. Pierwsza promocyjna umowa została zawarta w 2011 roku. Podkarpacie na promocję regionu przekazało taniemu przewoźnikowi łącznie 103 mln złotych.
Rynek Lotniczy sprawdził na początku bieżącego roku, jak podróżuje się trasą Ryanaira między Krakowem i Poznaniem. Samolot wygrywa w tym przypadku z każdym innym środkiem transportu, zarówno prywatnego, jak i zbiorowego. Przelot tam i z powrotem kosztował zaledwie 103 złote, a łączny czas podróży między centrami obu miast równał się trzy godziny. Więcej o tym pisaliśmy w
TYM TEKŚCIE.