Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Ryanair przeciw Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-09-06 10:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair przeciw Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu
fot. Flickr
Podczas wczorajszej konferencji szef Ryanaira Michael O'Leary wyraził się jednoznacznie negatywnie o pomyśle powstania wielkiego portu lotniczego w naszym kraju i w swoim stylu określił go jako „głupi”.
Wedle władz niskokosztowego przewoźnika idea CPK jest czysto polityczna i należy inwestować w dwa stołeczne lotniska – Chopina i Modlin. – Gatwick ma tylko jeden pas i obsługuje czterdzieści milionów pasażerów rocznie, więc Okęcie nie może być przepełnione przy osiemnastu – stwierdził wczoraj O’Leary.

Szef Ryanaira zdaje się nie dostrzegać , że wokół Gatwick dominują tereny zielony podczas gdy port Chopina jest otoczony tkanką miejską. Zupełnie jest więc inna presja ze strony okolicznych mieszkańców na ograniczenie ruchu lotniczego.


Niechęć irlandzkich linii nie dziwi. Największe porty mają wysokie opłaty lotniskowe, a to w zasadzie wyklucza z gry niskokosztowych przewoźników. Nie bez powodu np. na Heathrow nie ma ani Ryanaira ani Wizz Aira ani Easy Jeta. Centralny Port Komunikacyjny ma w założeniach również stawiać na tradycyjne linie i cargo, więc jeżeli w ogóle CPK powstanie, to Ryanaira na nim nie uświadczymy.

Więcej o wczorajszej konferencjiKongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
O’Leary: Ryanair chce więcej zainwestować w Laudamotion

Biznes i przemysł

O’Leary: Ryanair chce więcej zainwestować w Laudamotion

Magdalena Wosińska 30 maja 2018

Grupa pilotów chce ustąpienia szefa Ryanaira

Biznes i przemysł

Grupa pilotów chce ustąpienia szefa Ryanaira

Emilia Derewienko 26 lutego 2018

Ryanair zatrudnił kolejnych 200 pilotów?

Biznes i przemysł

Ryanair zatrudnił kolejnych 200 pilotów?

Magdalena Wosińska 30 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS