Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Ryanair otwiera połączenie z Katowice Airport do Chersonia


Wstecz Dalej

Autor:

Red. ed

Data publikacji:
2020-01-15 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Katowice Airport/ Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair otwiera połączenie z Katowice Airport do Chersonia
fot. Piotr Bożyk
Od środy (15 stycznia) w siatce połączeń Katowice Airport dostępny jest Chersoń, czyli nowe połączenie regularne na Ukrainę. Loty na tym całorocznym kierunku oferuje linia lotnicza Ryanair. Trasa obsługiwana jest dwa razy w tygodniu: w środy oraz niedziele. Jest to już siódme połączenia na Ukrainę dostępne z Katowice Airport.
Irandzkie linie lotnicze obok Chersonia oferują z Pyrzowic również loty do Kijowa-Boryspol i Odessy. Z kolei Wizz Air w ofercie z Katowice Airport dysponuje połączeniami do: Charkowa, Kijowa-Żuliany, Lwowa i Odessy.

Warto podkreślić, że Katowice Airport jest pierwszym regionalnym portem lotniczym w Polsce, w którego siatce połączeń pojawiła się trasa na Ukrainę. Inauguracyjny lot linii lotniczej Wizz Air do Kijowa odbył się w styczniu 2009 roku. Przez wiele lat w Pyrzowicach obsługiwało rocznie od 30 do 40 tys. pasażerów podróżujących z lub na Ukrainę. Przełomowy okazał się rok 2018, gdy siatka połączeń Katowice Airport wzbogaciła się o połączenia Wizz Aira do Lwowa i Charkowa, a liczba obsłużonych pasażerów podróżujących na kierunkach ukraińskich wzrosła ponad dwukrotnie i wyniosła ponad 95 tys.

Jeszcze lepszy był rok 2019, podczas którego na ukraińskich kierunkach – Kijów-Żuliany, Kijów-Borispol, Lwów, Charków i Odessa – obsłużono prawie 155 tys. pasażerów. Zauważalny wpływ na wzrost zainteresowania lotami na Ukrainę w ubiegłym roku z pewnością miał Ryanair – irlandzki przewoźnik otworzył w październiku 2019 roku na lotnisku w Pyrzowicach bazę operacyjną i z tej okazji wprowadził nowe kierunki do swojej siatki połączeń, w tym Kijów-Borispol, Odessę oraz – dostępny od 15 stycznia 2020 roku – Chersoń.

– Stale rosnąca popularność połączeń na Ukrainę będzie jednym z czynników, który wpłynie na wzrost liczby pasażerów w Katowice Airport w 2020 roku. Szacujemy, że w bieżącym roku z bezpośrednich połączeń pomiędzy Pyrzowicami a ukraińskimi miastami skorzysta rekordowe 300 tys. podróżnych – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządcy katowickiego lotniska.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln podróżnych. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach cargo. Prognoza ruchu pasażerskiego ogółem na rok 2020 zakłada, że w Katowice Airport, po raz pierwszy w historii, zostanie znacząco przekroczona liczba 5 mln podróżnych w skali roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: Dzisiaj inauguracja połączenia do Pekinu-Daxing

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Dzisiaj inauguracja połączenia do Pekinu-Daxing

Łukasz Malinowski/ Tomasz Śniedziewski 15 stycznia 2020

Armenia coraz bardziej atrakcyjna dla tanich linii

Biznes i przemysł

Armenia coraz bardziej atrakcyjna dla tanich linii

Justyna Urbaniak 11 stycznia 2020

Chińska końcówka roku w Budapeszcie – dwa nowe kierunki do Państwa Środka

Pasażer i linie lotnicze

Chińska końcówka roku w Budapeszcie – dwa nowe kierunki do Państwa Środka

Tomasz Śniedziewski 05 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5