Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair odwołuje wszystkie loty z/do Polski do 31 marca


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2020-03-14 15:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Ryanair Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair odwołuje wszystkie loty z/do Polski do 31 marca
fot. Piotr Bożyk
W odpowiedzi na decyzję polskiego rządu o zakazie ruchu lotniczego w całym kraju Grupa Ryanair (w tym Buzz i Lauda) została zmuszona do odwołania wszystkich lotów z/do Polski, od północy w sobotę 14 marca do wtorku 31 marca.
Jak informuje Olga Pawlonka z Ryanaira, decyzja wynika wprost z rozporządzenia o zakazie lotów przyjętego przez polski rząd w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Kontaktujemy się ze wszystkimi klientami, których loty anulowano, drogą e-mailową, aby poinformować ich o wszystkich opcjach i zachęcamy klientów, aby do nas nie dzwonili. Jest to szybko zmieniająca się i złożona sytuacja, a bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników i klientów jest naszym głównym priorytetem. Będziemy nadal w pełni przestrzegać wszystkich wytycznych WHO i EASA, a także dostosujemy się do wszelkich nałożonych ograniczeń podróży – informuje Pawlonka.

Dodaje przy tym, że Ryanair Group Airlines szczerze przeprasza wszystkich klientów dotkniętych tymi ograniczeniami rządu mającymi na celu zwalczanie wirusa wywołującego chorobę COVID-19.

Ogłoszoną w piątek wieczorem przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzję o zawieszeniu komunikacji międzynarodowej w ruchu lotniczym i kolejowym doprecyzowały opublikowane jeszcze tego samego i następnego dnia rozporządzenia – wszystkie datowane na 13 marca 2020 roku. W zakresie lotnictwa jest to rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, które powołując się na art. 119 ust. 2 ustawy Prawo lotnicze wprowadza zakaz wykonywania lądowania w portach lotniczych Rzeczypospolitej Polskiej międzynarodowych lotów przewożących pasażerów. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia i traci moc w 14 dni od daty ogłoszenia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair nie boi się epidemii koronawirusa

Prawo i polityka

Ryanair nie boi się epidemii koronawirusa

Tomasz Śniedziewski 04 lutego 2020

Ryanair negocjuje z Airbusem duże zamówienie A320neo i A321neo

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair negocjuje z Airbusem duże zamówienie A320neo i A321neo

Avgeek 25 stycznia 2020

Pierwszy samolot w barwach Buzz

Pasażer i linie lotnicze

Pierwszy samolot w barwach Buzz

Aleksander Domański 30 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5