Partnerzy serwisu:
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Rozbudowa Lotniska Chopina: Multiconsult Polska inwestorem zastępczym


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-09-09 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Multiconsult

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rozbudowa Lotniska Chopina: Multiconsult Polska inwestorem zastępczym
fot. Lotnisko Chopina
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” wybrało spółkę Multiconsult Polska na Inwestora Zastępczego przy realizacji rozbudowy bryły głównej terminala i pirsu południowego. Inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z kompleksową analizą przepustowości Lotniska Chopina w Warszawie wraz z planem rozwoju.
Blisko 12,5 mln pasażerów skorzystało od początku 2019 roku z Lotniska Chopina w Warszawie. To prawie o 600 tys. więcej niż w tym samym okresie w poprzednim roku. Ruch lotniczy rośnie dynamicznie, a przepustowość stołecznego portu stopniowo się wyczerpuje – właśnie te czynniki wpłynęły na decyzję o rozpoczęciu rozbudowy lotniska. Chodzi o poszerzenie terminala i pirsu południowego. Przewidziany termin zakończenia prac to 31 grudnia 2022 roku.

Multiconsult Polska, zgodnie z podpisaną umową, prowadzi kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski, sprawuje kontrolę nad realizacją działań pod względem technicznym, finansowym i organizacyjnym. Opierając się na obwiązujących przepisach, uzyskanych decyzjach administracyjnych, wymaganiach projektowych, wiedzy technicznej oraz długoletnim doświadczeniu, spółka świadczy szeroki zakres usług zastępstwa inwestorskiego.

Firma odpowiedzialna jest również za przygotowanie materiałów przetargowych, kosztorysów i harmonogramu prac. Istotna w powierzonym jej obszarze jest koordynacja w zakresie powiązań przedmiotowego zadania inwestycyjnego z projektami strefy operacyjnej lotniska oraz innych zadań związanych z polepszeniem przepustowości.

Zadaniem spółki jest współpraca z nadzorami specjalistycznymi (m.in. Urzędem Lotnictwa Cywilnego) oraz innymi podmiotami, z którymi współdziałanie jest niezbędne przy realizacji danej inwestycji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Powrót lotów pomiędzy Bydgoszczą a Warszawą

Pasażer i linie lotnicze

Powrót lotów pomiędzy Bydgoszczą a Warszawą

Aleksander Domański 05 września 2019

Lotnisko Chopina: Prawie 2 mln pasażerów w sierpniu

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina: Prawie 2 mln pasażerów w sierpniu

Emilia Derewienko 05 września 2019

Wizz Air o planach rozwoju w Polsce: 15 nowych tras, 4 nowe samoloty

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air o planach rozwoju w Polsce: 15 nowych tras, 4 nowe samoloty

Aleksander Domański 03 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5