Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Rok przewozów Emirates SkyCargo na pokładach samolotów pasażerskich


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-05-07 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Emirates Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rok przewozów Emirates SkyCargo na pokładach samolotów pasażerskich
fot. Emirates SkyCargo
Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo, należące do Emirates, obchodzą pierwszą rocznicę przewozu pilnie potrzebnych środków ochrony indywidualnej (PPT) oraz innych ważnych ładunków transportowanych na siedzeniach pasażerów i wewnątrz górnych luków bagażowych samolotu pasażerskiego Boeing 777-300ER.
Odpowiadając na naglący popyt na transport środków ochrony indywidualnej (PPE) podczas pierwszej fali pandemii COVID-19 pod koniec kwietnia 2020 roku, dział cargo Emirates dostosował swój model operacyjny do ówczesnych warunków. Załadowano wybrane towary do kabiny samolotu i przewieziono je na fotelach pasażerskich oraz w lukach bagażowych, zapewniając tym samym dodatkowe miejsce na przewóz pilnych towarów.

W ciągu jednego roku przewoźnik lotniczy wykonał ponad 3 100 lotów z ładunkiem na siedzeniach i w lukach bagażowych, transportując ponad 11 000 ton towaru, co odpowiada ładunkowi przewożonemu na 800 000 miejsc w samolocie. Emirates SkyCargo nadal odnotowują znaczny popyt na transport PPE i innych ładunków w kabinie samolotu.

Aby bezpiecznie załadować ładunek na siedzenia i do schowków nad głową w samolocie pasażerskim, Emirates SkyCargo musiały szybko przeprowadzić ocenę ryzyka bezpieczeństwa i opracować zestaw odpowiednich procedur, aby poinstruować jak najefektowniej i najbezpieczniej załadować i zabezpieczyć ładunek w kabinach pasażerskich. Dotyczyło to zarówno zespołu w Dubaju, jak i partnerów obsługi naziemnej w innych krajach, które obejmuje szeroka siatka Emirates SkyCargo. Zespół opracował również inteligentną aplikację kalkulatora, która umożliwiła globalnym zespołom obliczenie optymalnej ładowności w kabinie samolotu.

Opracowane procedury określały również maksymalną wagę i wymiary poszczególnych paczek, rodzaje ładunków, które mogą być transportowane w kabinie oraz dodatkowe instrukcje bezpieczeństwa. Na przykład wszystkie ładunki transportowane na siedzeniach lub w lukach bagażowych, których opakowanie można łatwo uszkodzić, muszą zawierać odpowiednią wewnętrzną warstwę chłonną.

Emirates SkyCargo wprowadziły również specjalne pokrycia na siedzenia pasażerów w swoich samolotach Boeing 777-300ER, aby zapobiec przypadkowym uszkodzeniom wnętrza samolotu, np. ekranów. PPE i inne artykuły medyczne to ładunek, który jest najczęściej przewożony na siedzeniach samolotów i wewnątrz luków bagażowych. Można go przewozić w mniejszych, pojedynczych pudełkach, co ułatwia ich załadunek do wnętrza samolotu. Na siedzeniach przewożono również inny ładunek drobnicowy, w tym odzież, suchą żywność, artykuły dentystyczne i artykuły sportowe.

Dzięki szybkiemu i elastycznemu modelowi działania oraz ścisłej współpracy z klientami Emirates SkyCargo nadal odgrywają rolę ważnego, globalnego dostawcy pilnie potrzebnych towarów podczas pandemii COVID-19. Obecnie przewoźnik realizuje regularne loty łącząc ponad 135 miast na sześciu kontynentach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Emirates przekłada powrót do Warszawy na 15 lipca

Pasażer i linie lotnicze

Emirates przekłada powrót do Warszawy na 15 lipca

Avgeek 15 czerwca 2020

Emirates poleci do Doliny Krzemowej Wschodu

Pasażer i linie lotnicze

Emirates poleci do Doliny Krzemowej Wschodu

inf. pras. oprac. ad 28 stycznia 2020

Emirates SkyCargo podsumowują rok. W 2020 rozszerzy działalność

Pasażer i linie lotnicze

Emirates SkyCargo podsumowują rok. W 2020 rozszerzy działalność

Emilia Derewienko 14 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5