Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Rok 2017 najbezpieczniejszym rokiem dla lotnictwa


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-09-13 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rok 2017 najbezpieczniejszym rokiem dla lotnictwa
fot. Pixabay
Badanie przeprowadzone przez Międzynarodową Organizację Lotnictwa Cywilnego (ICAO) wykazało, że tylko pięć wypadków śmiertelnych było związanych z lotami komercyjnymi w 2017 r.
W 2017 roku na całym świecie było 4,1 miliarda pasażerów podróżujących samolotem w ramach zaplanowanych komercyjnych usług. Na wszystkie ubiegłoroczne loty przypadło 50 ofiar śmiertelnych. Liczba wypadków śmiertelnych zmalała do 5 z 7 odnotowanych w 2016 r. Mimo to wskaźnik śmiertelności wynoszący 12,2 na miliard pasażerów stanowi o tym, że 2017 rok był najbezpieczniejszym rokiem w historii lotnictwa.

Podczas gdy 50 osób zmarło w ciągu roku z powodu incydentów związanych z lotami, łączna liczba wypadków wzrosła między 2016 a 2017 r., sięgając 88 incydentów. Pomimo wzrostu liczby ofiar śmiertelnych, liczba wypadków śmiertelnych i ofiar śmiertelnych w ciągu ostatnich dziesięciu lat konsekwentnie spada.

ICAO dąży do tego, aby wykorzystać tę dynamikę poprawy bezpieczeństwa lotniczego i umożliwić bezproblemową współpracę i komunikację między zainteresowanymi stronami. Organizacja skupia się w szczególności na swoich priorytetach dotyczących bezpieczeństwa lotniczego. W najbliższych latach organizacja będzie dążyć do współpracy z uznanymi organami regionalnymi/ organizacjami regionalnymi, takimi jak regionalne grupy bezpieczeństwa lotniczego (RASG), regionalne organizacje nadzoru bezpieczeństwa (RSOO) oraz regionalne organizacje ds. wypadków i incydentów lotniczych (RAIO).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zakaz laptopowy także przy bagażu rejestrowanym?

Pasażer i linie lotnicze

Zakaz laptopowy także przy bagażu rejestrowanym?

Magdalena Wosińska 31 października 2017

Czy lotnictwo jest motorem napędowym gospodarki?

Biznes i przemysł

Czy lotnictwo jest motorem napędowym gospodarki?

Magdalena Wosińska 25 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5