Partnerzy serwisu:
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Radom: Termin przetargu na pas startowy przesunięty po raz kolejny


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-04-08 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radom: Termin przetargu na pas startowy przesunięty po raz kolejny
fot. Port Lotniczy Radom
Do 23 kwietnia mają czas oferenci zainteresowani rozbudową pasa startowego w Porcie Lotniczym Radom. Właściciel lotniska, Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, po raz kolejny przesunęły termin składania wniosków w postępowaniu.
Pierwszy przetarg na przedłużenie pasa startowego w radomskim lotnisku został ogłoszony jeszcze w ubiegłym roku, ale na początku stycznia PPL zadecydował o unieważnieniu postępowania. Jak się okazało, zainteresowany był wówczas tylko jeden potencjalny wykonawca, który w dodatku przekroczył budżet inwestorski o… 200 mln zł.

Kolejne postępowanie zostało przez PPL otwarte w połowie marca, ale zainteresowane projektem firmy dostały niewykonalny, dwutygodniowy termin na złożenie ofert w postępowaniu. Data wpłynięcia dokumentów w związku z licznie napływającymi pytaniami odnośnie zadania, została przesunięta na 8 kwietnia, jednak już po paru dniach pojawił się nowy termin – 12 kwietnia. Ostatecznie i połowa miesiąca okazała się datą zbyt bliską, bowiem PPL przeniósł termin składania ofert na 23 kwietnia. Jedynym kryterium, które PPL weźmie pod uwagę przy wyborze wykonawcy, jest cena.

Lotnisko w Radomiu otrzymało już zezwolenie na realizację inwestycji w zakresie lotniska użyteczności publicznej (ZRIL). Teraz oczekuje na decyzję środowiskową, która ma zostać wydana do 9 maja tego roku. PPL-owi zależy na czasie, bowiem już w październiku 2020 roku z portu lotniczego ma wystartować pierwszy samolot.

Co ciekawe, linie lotnicze, czyli potencjalni klienci radomskiego lotniska w Radomiu, nie chcą latać z tego portu. Opublikowany niedawno raport Ministerstwa Infrastruktury, sporządzony na podstawie konsultacji z przewoźnikami, pokazuje, że są przeciwni stacjonowaniu w radomskim porcie. „Przesunięcie ruchu do Portu Lotniczego Radom stanowi zagrożenie dla działalności” – stwierdziła większość z siedmiu linii lotniczych, które wzięły udział w konsultacjach. Port w Radomiu ma zostać zburzony i wybudowany od nowa, co zdaniem władz i tak jest tańsze, niż przeniesienie ruchu do posiadającego infrastrukturę Modlina – targanego konfliktem właścicielskim.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Linie lotnicze nie chcą latać z Radomia. Raport Ministerstwa nie pozostawia złudzeń

Infrastruktura i lotniska

Linie lotnicze nie chcą latać z Radomia. Raport Ministerstwa nie pozostawia złudzeń

Emilia Derewienko 29 marca 2019

Radom: Rozbiórka terminalu się opóźni? Problem z najemcą

Infrastruktura i lotniska

Radom: Rozbiórka terminalu się opóźni? Problem z najemcą

Aleksander Domański 28 marca 2019

Radom: Przetarg na wydłużenie pasa startowego przesunięty na kwiecień

Infrastruktura i lotniska

Radom: Przetarg na wydłużenie pasa startowego przesunięty na kwiecień

Emilia Derewienko 26 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5