Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Radom przeznaczy prawie milion złotych na Air Show


Wstecz Dalej

Autor:

Michał Szatkowski

Data publikacji:
2017-06-27 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radom przeznaczy prawie milion złotych na Air Show
fot. Jakub Hałun CC BY-SA 4.0
Radom przeznaczy niemal milion złotych na organizację tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. Zgodę na pokrycie z budżetu miasta kosztów związanych z zapewnieniem odpowiedniej obsługi imprezy wyrazili radni.
Uczestniczący w sesji Rady Miejskiej dyrektor biura organizacyjnego Air Show 2017 płk Kazimierz Dyński potwierdził, że wstęp na tegoroczne pokazy będzie bezpłatny, przy czym jednorazowo na płycie lotniska będzie mogło przebywać do 60 tysięcy osób. Prezentując przygotowany przez stronę wojskową program Air Show poinformował, że swój udział w imprezie potwierdzili przedstawiciele dziewięciu państw, chociaż wśród gości zagranicznych nie będzie żadnego zespołu akrobacyjnego. Dynamicznym pokazom w powietrzu będzie towarzyszyła wystawa statyczna. Nieobecność grup akrobacyjnych to efekt trwających od roku nieporozumień – między wojskiem, Ministerstwem Obrony Narodowej i miastem – dotyczących formuły, finansowania i terminu pokazów.

Mimo zastrzeżeń co do proponowanego programu imprezy, radni, na wniosek prezydenta Radosława Witkowskiego, zdecydowali o przeznaczeniu 940 tysięcy złotych na organizację Air Show. Porozumienie w sprawie współpracy pomiędzy miastem, a wojskiem ma zostać podpisane na początku lipca. – Przed nami jeszcze wiele szczegółowych rozmów. Musimy dokładnie uzgodnić kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Musimy zwrócić szczególną uwagę na te osoby, które przyjadą na pokazy, a nie zostaną wpuszczone na teren lotniska – zapowiedział prezydent.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show planowane są na ostatni weekend sierpnia. Tegoroczna edycja nawiązuje do 85. rocznicy zwycięstwa Żwirki i Wigury w zawodach Challenge, dlatego w pierwszej części wojskowej przewidziano udział zrekonstruowanego samolotu RWD. – W bloku przewidzianym dla gości zagranicznych wezmą udział samoloty, których do tej pory nie oglądaliśmy: dowództwa strategicznego USA. W sobotę będzie to B52, a w niedzielę B1. W tej części również pokaz Su-27 z Ukrainy, który nieczęsto pokazuje się w Europie i na pewno wzbudzi emocje. Przewidziana jest też fiesta balonowa. Od godz. 9 do 19 w powietrzu będzie się cały czas coś działo. Liczba i różnorodność statków powietrznych powinna zaspokoić oczekiwania wszystkich sympatyków lotnictwa – mówił płk Kazimierz Dyński.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Port Lotniczy Łódź odnotował w maju rekord przewozów cargo

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Łódź odnotował w maju rekord przewozów cargo

Michał Szatkowski 27 czerwca 2017

Air Asia X: Pilot prosił pasażerów o modlitwę

Pasażer i linie lotnicze

Air Asia X: Pilot prosił pasażerów o modlitwę

Michał Szatkowski 27 czerwca 2017

Racer: Airbus pracuje nad superszybkim helikopterem

Biznes i przemysł

Racer: Airbus pracuje nad superszybkim helikopterem

Michał Szatkowski 27 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5