Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Qantas zwiększy o ponad 1000 proc. liczbę lotów na trasie Sydney – Melbourne


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-11-11 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Qantas zwiększy o ponad 1000 proc. liczbę lotów na trasie Sydney – Melbourne
Fot. Qantas Media
Najbardziej ruchliwa trasa lotnicza w Australii, pomiędzy Sydney a Melbourne, zostanie pod koniec listopada ponownie udostępniona podróżnym. To efekt opanowania drugiej fali pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w stanie Wiktoria.
Rząd Nowej Południowej Walii zezwolił na wznowienie rejsów pasażerskich do stolicy sąsiedniego regionu od 23 listopada. Linie lotnicze Qantas szybko zapowiedziały radykalnie zwiększenie liczby połączeń na jednej z najbardziej popularnych krajowych tras na świecie.

Narodowy przewoźnik Australii oferuje aktualnie jedynie dziesięć rejsów w tygodniu między Sydney a Melbourne. Opanowanie drugiej fali pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w stanie Wiktoria pozwoli na zwiększenie liczby tych lotów aż do 117 tygodniowo!

Cztery inne trasy z Nowej Południowej Walii do sąsiedniego regionu zostaną uruchomione najpóźniej 7 grudnia. To da w sumie 141 rejsów każdego tygodnia między tymi stanami Australii.

Wzrost liczby lotów między Sydney a Melbourne pozwoli zwiększyć krajowe oferowanie Qantas z 30 do 40 proc. Narodowy przewoźnik Australii przywróci do użytku więcej uziemionych samolotów, co jest równoznaczne z powrotem do pracy wielu urlopowanych lub nawet zwolnionych wcześniej osób.

Qantas przed wybuchem pandemii obsługiwały dziennie ponad 100 lotów dziennie na wszystkich trasach między Nową Południową Walią a Wiktorią. W szczytowym okresie tegorocznego kryzysu liczba lotów między tymi stanami spadła nawet do jednego na dobę. Niektóre popularne trasy krajowe nadal są zamknięte. Stany Australia Zachodnia i Queensland nadal blokują wznowienie połączeń z obszaru Sydney. - To nie jest podejście oparte na realistycznej ocenie ryzyka - uważa Andrew David, szef planowania sieci krajowych i międzynarodowych Qantas.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Qantas czekają na szczepionkę i zawieszają na rok loty do USA i Londynu

Biznes i przemysł

Qantas czekają na szczepionkę i zawieszają na rok loty do USA i Londynu

Rafał Dybiński 06 listopada 2020

Qantas nie wznowi do lutego rejsów do USA i Japonii

Pasażer i linie lotnicze

Qantas nie wznowi do lutego rejsów do USA i Japonii

Rafał Dybiński 19 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5