Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Przewodnicząca związku zawodowego LOT zwolniona. Żelazik: Prezes popełnił błąd


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-06-05 12:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Przewodnicząca związku zawodowego LOT zwolniona. Żelazik: Prezes popełnił błąd
fot. Lotnisko Chopina
Monika Żelazik, przewodnicząca związku zawodowego Polskich Linii Lotniczych LOT, została zwolniona dyscyplinarnie. Teraz chce podać spółkę do sądu. – Jestem nadal przewodniczącą i będzie walczył ze mną w tej chwili nie pan prezes Milczarski, w stosunku do którego muszę być miła i sympatyczna, tylko zwykły pan Rafał Milczarski, wobec którego nie mam żadnych zobowiązań – mówi w rozmowie z Rynkiem Lotniczym. 
Przewodnicząca związków zawodowych PLL LOT już zapowiedziała założenie sprawy w sądzie. – To, że moje zwolnienie jest nielegalne stwierdzi sąd, zapewne za parę lat. LOT ma długą tradycję zwalniania swoich pracowników – skomentowała swoje odwołanie Monika Żelazik w rozmowie z Rynkiem Lotniczym.

– Prezes Rafał Milczarski popełnił błąd zwalniając pracownika, który ma same pochwały, wybitną ocenę pracowniczą i jako pracownik nie przekroczył absolutnie swoich kompetencji, bo nie wypowiadam się jako pracownik, ani nie walczę jako pracownik – zauważyła Żelazik.

Jak dodała, nadal jest jednak przewodniczącą, co wciąż jest korzyścią w jej sytuacji. – Prezes dał mi broń do ręki. Jestem nadal przewodniczącą i będzie walczył ze mną w tej chwili nie pan prezes Milczarski, w stosunku do którego muszę być miła i sympatyczna, tylko zwykły pan Rafał Milczarski, wobec którego nie mam żadnych zobowiązań – mówi.

Podstawą zwolnienia Moniki Żelazik miał być art. 52 Kodeksu Pracy, który mówi o „ciężkim naruszeniu przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych”. Przewodnicząca Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego wysłała e-mail, który członkowie związku otrzymali przed strajkiem planowanym na 1 maja. Szefowa związku miała wówczas napisać do swoich współpracowników: „My zakupiliśmy kilka rac, dwa wozy opancerzone, starą wyrzutnię rakiet, kilka granatów ręcznych i niech każdy weźmie z domu, co po dziadach zostało oraz butlę z benzyną! Ostatecznie powstańcy warszawscy byli gorzej przygotowani, byli rozproszeni, a trzymali się tyle dni… Czy naprawdę ktoś jeszcze wątpi, że jesteśmy prawdziwą siłą, zresztą zawsze byliśmy, ale duch w nas jakoś podupadł”.

Przedstawiciele LOT-u nie komentują sprawy. „Nie możemy komentować indywidualnych spraw dotyczących naszych pracowników. Byłoby to niezgodne z zasadami ochrony danych osobowych oraz dobrym obyczajem” – napisał w wiadomości sms, cytowany przez Money.pl, Adrian Kubicki, rzecznik PLL LOT.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: Nie ma i nie było oskarżeń o terroryzm

Prawo i polityka

LOT: Nie ma i nie było oskarżeń o terroryzm

Magdalena Wosińska 25 maja 2018

LOT: Nie ma i nie było oskarżeń o terroryzm

Biznes i przemysł

LOT: Nie ma i nie było oskarżeń o terroryzm

Magdalena Wosińska 24 maja 2018

LOT podwyższy pensje pilotom. Co dalej ze strajkiem?

Prawo i polityka

LOT podwyższy pensje pilotom. Co dalej ze strajkiem?

Emilia Derewienko 24 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5