Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Projekty LOTAMS z 13 mln zł dofinansowania


Wstecz Dalej

Autor:

Red. ed

Data publikacji:
2020-01-29 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
LOTAMS

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Projekty LOTAMS z 13 mln zł dofinansowania
fot. LOTAMS
Rok 2019 był dla LOTAMS bardzo intensywny nie tylko ze względu na dużą liczbę samolotów w obsłudze, lecz także ze względu na projekty realizowane w ramach wsparcia Unii Europejskiej i instytucji krajowych.
Dzięki specjalnie powołanemu zespołowi, który zajmuje się przygotowaniem i realizacją projektów, rok 2019 zakończył się uzyskaniem wsparcia dla trzech projektów na łączną kwotę 17,52 mln zł. Wartość dofinansowania wyniosła 12,85 mln zł.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

W 2019 roku 45 pracowników spółki wzięło udział w pięciu różnych szkoleniach związanych z podniesieniem kwalifikacji zawodowych w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Szkolenia, w ramach projektu, z których mogli skorzystać poszczególni pracownicy LOTAMS to:

 • Szkolenie w zakresie eksploatacji obsługi podestów ruchomych przejezdnych wg ISO 18878;
 • Zarządzanie i planowanie obsługi technicznej statków powietrznych w organizacji PART-145;
 • Efektywne tworzenie aplikacji webowych z wykorzystaniem AngularJS, HTML5 i JavaScript;
 • Język UML z wykorzystaniem narzędzi Enterprise Architect;
 • Warsztat kierowniczy dla brygadzisty kierownika zmiany.

Wartość całego projektu wyniosła 64 990 zł, z czego wartość dofinansowania była równa 51 992 zł. Projekt rozpoczął się w II, a zakończył w IV kwartale 2019 roku.

„Kształcenie wysokich lotów”


Na początku 2019 roku Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie projektów konkursowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego realizowanego w latach 2014–2020. Program dotyczył „Jakości edukacji i kompetencji w regionie”, ze szczególnym uwzględnieniem „Poprawy jakości kształcenia zawodowego”. W odpowiedzi na powyższy konkurs LOTAMS wspólnie z dwoma Partnerami (ZSM w Krośnie oraz ZSM w Rzeszowie), złożył wniosek pt. „Kształcenie wysokich lotów”. W ramach projektu zaplanowano m.in. doposażenie szkół w nowoczesne materiały dydaktyczne, staże zawodowe dla uczniów (300h), staże zawodowe dla nauczycieli (160h) oraz cykl specjalistycznych szkoleń.

Początek ferii w województwie podkarpackim był jednocześnie rozpoczęciem cyklu wymaganych w ramach projektu 9.4 staży zawodowych dla uczniów. 13 stycznia 2020 roku 15 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie oraz Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie rozpoczęło 5-dniowe staże zawodowe w siedzibie LOTAMS.

Cały ciężar wdrażania uczniów w tajniki zawodu mechanika lotniczego wzięli na siebie opiekunowie programu z ramienia LOTAMS. Dodatkowo, uczniowie przeszli cykl szkoleń wprowadzających, które prowadzone były przez przedstawicieli poszczególnych działów spółki.

Jednocześnie, aby jeszcze skuteczniej wdrożyć przyszłych mechaników lotniczych w specyfikę branży - w ramach projektu, uczniowie obu szkół otrzymali możliwość udziału w cyklu 7 specjalistycznych szkoleń:
 • Warsztat kompozytowy;
 • J. angielski techniczny;
 • PART-145;
 • PART-147;
 • HF;
 • Przepisy prawa lotniczego;
 • ATA20.
W szkoleniach łącznie weźmie udział 121 osób. Sam projekt trwa od 1 września 2019 r. do 30 września 2022 r. Wartość całego przedsięwzięcia to 1 362 166,80 zł, z czego wartość dofinansowania jest równa 1 157 841,78 zł.

„Ścieżka dla Mazowsza”


W ramach programu "Ścieżka dla Mazowsza" we wrześniu 2019 roku LOTAMS złożył projekt „Opracowanie technologii obróbki aluminiowych oraz kompozytowych struktur pierwszo i drugorzędowych. [TECHNIKS]". Spółce LOTAMS udało się uzyskać wsparcie na utworzenie innowacji produktowej, skupiającej się na eliminacji obecnie stosowanych chemicznych i mechanicznych technologii usuwania powłok lakierniczych z pierwszo- i drugorzędowych lotniczych struktur kompozytowych oraz aluminiowych.

Łączna wartość otrzymanego dofinansowania wynosi 11 640 540,63 zł (wartość całego projektu to 16 094 875 zł), środki wydatkowane będą na podstawie Rozporządzenia MNiSW z dnia 25 lutego 2015 r. w sprawie warunków i trybu udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Przedsięwzięcie rozpocznie się 1 kwietnia 2020 i będzie realizowane do 31 marca 2023 roku. Liderem projektu jest LOTAMS, który do zrealizowania założonych działań w projekcie zaprosił jako Partnerów dwa wydziały z technicznych uczelni wyższych: Wydział Inżynierii Materiałowej z Politechniki Warszawskiej oraz Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn z Politechniki Świętokrzyskiej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOTAMS z certyfikatem PART 21J

Prawo i polityka

LOTAMS z certyfikatem PART 21J

Red. ed 18 listopada 2019

LOTAMS przedłuża umowę z KLM Cityhopper

Biznes i przemysł

LOTAMS przedłuża umowę z KLM Cityhopper

Red. ed 15 listopada 2019

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5