Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Prezes PPL-u wypowiedział układ zbiorowy


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-12-03 12:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Prezes PPL-u wypowiedział układ zbiorowy
fot. Hochtief Polska
Prezes Państwowych Portów Lotniczych, Mariusz Szpikowski, wypowiedział w piątek (30 listopada) zakładowy układ zbiorowy pracy. „To kolejny element antypracowniczych i antyzwiązkowych działań prezesa PPL” – pisze w komunikacie Piotr Szumlewicz, przewodniczący mazowieckiego OPZZ.
O konflikcie w PPL-u informujemy już od kilku tygodni. Spółka, która jest właścicielem m.in. Lotniska Chopina i współwłaścicielem wielu portów lotniczych w Polsce, od wielu miesięcy nie wypłaciła swoim pracownikom zaległych premii.

Prezes PPL-u, Mariusz Szpikowski, tłumaczył, że obecnie „nie ma klimatu” na wypłacenie pracownikom pieniędzy, gdyż ci weszli z pracodawcą w spór zbiorowy i nieznane są na razie koszty tego procederu. Do tego dochodzi fakt, że w PPL-u wciąż likwidowane są kolejne stanowiska pracy. Emocji dodaje także informacja, że niewypłacanie pieniędzy może być formą… ukarania pracowników za poparcie październikowego strajku w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

O coraz trudniejszej sytuacji na linii zarząd – związkowcy poinformował przed kilkoma dniami Piotr Szumlewicz, przewodniczący mazowieckiego oddziału Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. „Prezes Państwowych Portów Lotniczych, Mariusz Szpikowski w dniu dzisiejszym wypowiedział zakładowy układ zbiorowy pracy. To kolejny element antypracowniczych i antyzwiązkowych działań prezesa PPL” – napisał.

Szumlewicz przypomniał również, że w spółce coraz więcej jest doniesień nt. mobbingu i dyskryminacji pracowników ze względu na przynależność do związków zawodowych. Ponowił również apel do ministra infrastruktury, Andrzeja Adamczyka, o jak najszybszą interwencję. „Deklarujemy pełne poparcie dla związków działających w PPL i gotowość do aktywnego zaangażowania się w konflikt” – czytamy w komunikacie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Spór w PPL. OPZZ pisze do ministra Adamczyka

Prawo i polityka

Spór w PPL. OPZZ pisze do ministra Adamczyka

Emilia Derewienko 24 listopada 2018

OPZZ wspiera związkowców. Szumlewicz: Polityka PPL-u jest antypracownicza

Prawo i polityka

OPZZ wspiera związkowców. Szumlewicz: Polityka PPL-u jest antypracownicza

Emilia Derewienko 23 listopada 2018

Prezes PPL: Na strajku w LOT straciliśmy 300 tys. zł. Premie będą niższe

Prawo i polityka

Prezes PPL: Na strajku w LOT straciliśmy 300 tys. zł. Premie będą niższe

Emilia Derewienko, Łukasz Malinowski 23 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5