Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Prezes Airbusa: Niektóre linie nie odbierają telefonów, aby uniknąć dostaw nowych samolotów


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2020-06-12 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Prezes Airbusa: Niektóre linie nie odbierają telefonów, aby uniknąć dostaw nowych samolotów
fot. Piotr Bożyk
Airbus zasygnalizował w ostatnich dniach, że pozwie linie lotnicze odmawiające odebrania nowych samolotów w obliczu kryzysu związanego z koronawirusem. Ostrzeżenie Guillaume Faury, pojawiło się po tym jak Airbus ogłosił swoje dostawy i zamówienia za maj.
Airbus zasygnalizował w ostatnich dniach, że pozwie linie lotnicze odmawiające wykonania zobowiązań w obliczu światowego kryzysu w lotnictwie spowodowanego pandemią koronawirusa. Wielu przewoźników, których nazw nie ujawniono, uchyla się od terminowego odebrania zamówionych wcześniej samolotów i rzekomo unika kontaktu z Airbusem. Eksperci twierdzą, że takie publiczne ostrzeżenia są bardzo rzadkie w branży lotniczej i mogą przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Zauważyli jednak, że zakłócenia w dostawach są tak duże, że Airbus przyjmuje bardziej agresywną postawę, przygotowując się na powtórzenie zawirowań takich jak upadek Swissaira i Sabeny w 2001 r.

Nie trudno się teraz domyśleć, że linie i lessorzy nie potrzebują na siłę nowych maszyn, ponieważ, z powodu załamania się rynku podróży lotniczych, oznaczałyby one tylko dodatkowe koszty w biznesie. To zrozumiałe, że odbieranie nowych samolotów jest teraz ich użytkownikom nie na rękę, choć wielu ekspertów twierdzi, że to może idealny moment na wymianę dotychczasowej floty na nowoczesną i ekologiczną. Jednak europejski producent, liczy na dialog i kompromis ze strony swoich klientów, a nie na milczenie i nieodbieranie telefonów.

– Mam nadzieję, że klienci zaczną współpracować, ponieważ zawsze staramy się znaleźć drogę inną niż pójście do sądu. Jeśli jednak linie lotnicze nie mają nam do zaoferowania nic innego niż całkowite niewykonanie zobowiązania i nie zaproponują w zamian czegoś lepszego, to wtedy Airbus poważnie rozważy pozwy sądowe – powiedział Guillaume Faury, prezes Airbusa.

Jak donoszą źródła w branży lotniczej, Airbus miał wysłać do przewoźników wiele przedsądowych powiadomień o niewykonaniu zobowiązania, co może skutkować wieloma procesami sądowymi. Niektóre linie miały odpowiedzieć producentowi ze złością.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wizz Air odebrał pierwszego airbusa A320neo

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air odebrał pierwszego airbusa A320neo

Avgeek 04 czerwca 2020

Airbus obniży wydajność o 40 proc. Cięcia mogą dotknąć 14 tys. osób

Biznes i przemysł

Airbus obniży wydajność o 40 proc. Cięcia mogą dotknąć 14 tys. osób

Rafał Dybiński 04 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5