Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

PPL szuka grafików! Stworzą logo portu w Radomiu


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-09-04 19:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”/Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PPL szuka grafików! Stworzą logo portu w Radomiu
fot. PPL
Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ogłosiło wszczęcie postępowania na realizację projektu graficznego logo i elementów systemu identyfikacji wizualnej dla Portu Lotniczego Warszawa-Radom.
PPL zaprasza wszystkich grafików i projektantów spełniających wymogi formalne do udziału w otwartym przetargu. Termin składania ofert upływa w dniu 27 września 2021 roku. Ich otwarcie nastąpi tego samego dnia. Postępowanie zakłada przeprowadzenie aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie kompetencji lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Poza tym nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej oraz sytuacji ekonomicznej lub finansowej.

Rozbudowa lotniska w Radomiu toczy się bez przeszkód, a termin jego oddania do użytku nie wydaje się zagrożony. Kamień węgielny pod budowę nowego terminala położono w październiku 2020 roku. Od tego czasu, pomimo pandemii i nieustającej dyskusji o samej inwestycji, prace budowlane prowadzone są bez opóźnień.

– Zgodnie z planem lotnisko będzie gotowe w czwartym kwartale 2022 roku, a pełna oferta lotów będzie dostępna od sezonu Lato 2023 Prace nad elewacją terminalu zakończyły się i przeniosły do wnętrza budynku. Budynki administracyjne są już w większości zadaszone – ujawnił wiosną Piotr Rudzki, rzecznik PPL.

Z założenia Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku, bo taka jest jego pełna nazwa, miał przejąć ruch czarterowy i niskokosztowy ze zbliżającego się do granic przepustowości lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

– Gdybym miał wehikuł czasu i wiedzę, że wybuchnie pandemia, to może należałoby inaczej sparametryzować decyzję o budowie lotniska w Radomiu, a konkretnie na przykład opóźnić, żeby się otwierało, kiedy będzie już po pandemii i ten ruch lotniczy będzie już znacznie większy – oznajmił Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, podczas majowego spotkania sejmowej Komisji Infrastruktury.

Terminal radomskiego lotniska będzie miał powierzchnię 30 tys. m.kw., znajdzie się tam 30 stanowisk check-in, 9 – kontroli bezpieczeństwa, po osiem – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w budynku będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. Znajdzie się tam także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi. Terminal ma być przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. W przyszłości będzie go można rozbudować nawet do 9 mln pasażerów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Suchecki opuszcza PPL oraz lotniska w Radomiu i Chopina

Prawo i polityka

Suchecki opuszcza PPL oraz lotniska w Radomiu i Chopina

Redakcja/inf. pras. 22 lipca 2021

Lotnisko w Radomiu: Praca wre! Zaglądamy do środka [zdjęcia]

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Radomiu: Praca wre! Zaglądamy do środka [zdjęcia]

Łukasz Malinowski 15 maja 2021

Radom: Kolejne ugody PPL z właścicielami domów. "Rekompensaty są rażąco niskie"

Infrastruktura i lotniska

Radom: Kolejne ugody PPL z właścicielami domów. "Rekompensaty są rażąco niskie"

Redakcja/inf. pras. 14 maja 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5