Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Port Lotniczy Radom bez przewoźnika. Ale zapowiada, że wkrótce się to zmieni


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-10-30 13:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Port Lotniczy Radom bez przewoźnika. Ale zapowiada, że wkrótce się to zmieni
fot. Port Lotniczy Radom
Sprint Air, wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego, zakończył współpracę z Portem Lotniczym Radom. Władze radomskiego lotniska zapowiadają już zwiększenie liczby pasażerów i nowego przewoźnika, który ma pojawić się w porcie z najbliższym czasie.
„Dobiegają końca rozmowy i negocjacje z nowym przewoźnikiem, który już wkrótce będzie operował z radomskiego lotniska. Szczegóły umowy, a przede wszystkim nazwę przewoźnika i ustaloną pomiędzy stronami siatkę połączeń poznamy w najbliższym czasie. Priorytetem dla Portu Lotniczego Radom jest znaczące zwiększenie liczby pasażerów, poprzez obsługę większych niż dotychczas samolotów. Radomskie lotnisko chce sprostać w ten sposób ogromnemu zainteresowaniu podniebnymi podróżami mieszkańców Mazowsza i Województwa Świętokrzyskiego” – podały służby prasowe lotniska.

Przedstawiciele portu podziękowali też linii SprintAir za dotychczasową, półtoraroczną współpracę z lotniskiem. Linia operowała z Portu Lotniczego Radom od kwietnia 2016 roku, oferując przeloty do Gdańska, Pragi i Lwowa. Wcześniej w siatce połączeń był również Wrocław. Innymi przewoźnikami, operującymi z radomskiego lotniska, były również łotewskie linie Air Baltic i czeski Czech Airlines.

Radomski port lotniczy właściwie od początku funkcjonowania budzi spore kontrowersje. W kluczowych dla swojego funkcjonowania miesiącach czerwiec – sierpień bieżącego roku (a więc miesiącach wakacyjnych, podczas których ruch na lotniskach rośnie), port obsłużył łącznie 3 124 pasażerów. To mniej niż przed rokiem, gdzie w ciągu trzech analogicznych miesięcy obsłużono łącznie 3 697 osób.

Wraz z malejącą liczbą pasażerów rosną koszty utrzymania portu. W ubiegłym roku lotnisko odnotowało stratę w wysokości 23,9 mln zł. To znacznie więcej niż w 2015 roku, kiedy strata sięgnęła 17,7 mln zł.

Szansą na uratowanie lotniska może być przejęcie lotów nocnych z Lotniska Chopina. Zakaz wykonywania takich lotów prawdopodobnie będzie obowiązywał od przyszłego roku. Zakaz miałby obowiązywać we wszystkie dni tygodnia między godz. 23:30 a 5:30 i dotyczyłby wszystkich operacji lotniczych. Wyjątkiem byłyby loty państwowe, wojskowe, ratownicze czy też sytuacje kryzysowe. Na lotnisku mogłyby też lądować samoloty opóźnione z przyczyn niezależnych od przewoźnika. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie jednak należała do Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Radom bez regularnych lotów już od poniedziałku?

Infrastruktura i lotniska

Radom bez regularnych lotów już od poniedziałku?

Justyna Urbaniak 24 października 2017

Radom: Umowa ze SprintAirem obowiązuje do 29 października. Co dalej?

Infrastruktura i lotniska

Radom: Umowa ze SprintAirem obowiązuje do 29 października. Co dalej?

Justyna Urbaniak 24 października 2017

Nieznana przyszłość rozbudowy Modlina. Zyska Port Lotniczy Radom?

Infrastruktura i lotniska

Nieznana przyszłość rozbudowy Modlina. Zyska Port Lotniczy Radom?

Emilia Derewienko 05 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5