Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Radom: Oferty na budowę masztu niższe od budżetu. „Prace zgodnie z harmonogramem"


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-02-16 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Echo Dnia/Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radom: Oferty na budowę masztu niższe od budżetu. „Prace zgodnie z harmonogramem"
fot. PPL
Oferty firm starających się o budowę masztu telekomunikacyjnego na lotnisku w Radomiu zostały otwarte – donosi "Echo Dnia". Termin zakończenia budowy nowego portu na Mazowszu jest niezagrożony według zapewnień Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".
Obie oferty na budowę masztu telekomunikacyjnego nie przekraczają kwoty 340 700 złotych, przeznaczonej na inwestycję. Firma Heli Factor z Warszawy jest gotowa zrealizować projekt za 1 324 710 złotych, natomiast tylko 10 tys. złotych droższa jest propozycja również stołecznej Gelco. To oznacza, że nie powinno być żadnych problemów z finansowaniem tego przedsięwzięcia.

Heli Factor została wcześniej wybrana do realizacji oświetlenia nawigacyjnego na lotnisku w Radomiu. W przypadku przetargów dotyczących budowy sieci energetycznej, kanalizacji deszczowej, zbiorników retencyjnych, a także budowy dróg technicznych i patrolowych przedłużono termin przyjmowania ofert. – Pogoda nie ułatwia nam życia, ale na razie wszystko się mieści w harmonogramie – uspokaja Piotr Rudzki, rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".

Konsorcjum Drogomex z Pruszkowa oraz Roboz, Piotr Przyłucki z Mińska Mazowieckiego buduje już drogi dojazdowe, parkingi oraz przystanki autobusowe w obrębie powstającego lotniska. Wjazd główny zostanie poprowadzony od ulicy Lubelskiej, a pomocniczy – techniczny od strony Alei Wojska Polskiego. Za rok w marcu ukończona ma zostać wieża kontrolna Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz budynek Straży Pożarnej. – Przekazano już wykonawcy plac budowy. Nie było jednak symbolicznego "wbicia łopaty", bo mamy mróz, ale prace ruszą niebawem – dodał Rudzki.

Finiszuje budowa terminala, gdzie wykonywane są już prace instalacyjne i wykończeniowe. Ostatnim etapem będzie montaż urządzeń do kontroli bagażów i innych urządzeń związanych z bezpieczeństwem. Na maj 2022 roku wyznaczono jeszcze zakończenie montażu świateł na pasie startowym i płytach postojowych. Gotowość do użytkowania cywilnego drogi startowej zostanie ogłoszona 28 czerwca 2022 roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wiceprezes biura Itaka: To klienci zdecydują, czy będziemy latać z Radomia

Infrastruktura i lotniska

Wiceprezes biura Itaka: To klienci zdecydują, czy będziemy latać z Radomia

Emilia Derewienko 11 lutego 2021

Lotnisko Radom. Ogłoszono kolejny przetarg

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Radom. Ogłoszono kolejny przetarg

Rafał Dybiński 29 grudnia 2020

Lotnisko Radom. Ogłoszono przetarg na budowę masztu telekomunikacyjnego

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Radom. Ogłoszono przetarg na budowę masztu telekomunikacyjnego

Rafał Dybiński 28 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5