Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego do 2030 roku. Jest projekt uchwały


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-06-30 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PAP/ Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego do 2030 roku. Jest projekt uchwały
fot. Piotr Bożyk
Strategiczne cele dotyczące rozwoju lotnictwa cywilnego, poprawa sposobu inwestycji w portach lotniczych czy usprawnienie funkcjonowania przestrzeni powietrznej. To wszystko zakłada projekt uchwały dotyczącej polityki rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do 2030 r.
Dokument we wtorek ukazał się w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu. Jego autorem jest Ministerstwo Infrastruktury. Jak wskazano w projekcie, będzie definiować główne cele, kierunki oraz sposoby kreowania i realizacji polityki rządu w obszarze lotnictwa cywilnego.

"Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do 2030 r. (z perspektywą do 2040 r.)", będzie dokumentem definiującym główne założenia odnośnie celów, kierunków i sposobów kreowania i realizacji rządowej polityki, w myśl zasad dotyczących polityk publicznych określonych ustawą z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju.

Dokument ten został opracowany w oparciu o wyniki diagnozy stanu transportu lotniczego sporządzonej przez Ministerstwo Infrastruktury oraz inne dokumenty o charakterze analitycznym i studialnym. Określi m.in. wnioski z diagnozy przygotowanej na jej potrzeby w odniesieniu do lotnictwa cywilnego; cele strategiczne w zakresie rozwoju lotnictwa cywilnego oraz kierunki interwencji w zakresie m.in. rozwoju sieci lotnisk, poprawy sposobu inwestycji w portach lotniczych, usprawnienia funkcjonowania przestrzeni powietrznej, zapewnienia prawidłowego funkcjonowania i rozwoju rynku lotniczego, stworzenia warunków dla zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa i ochrony w lotnictwie cywilnym, czy wzmocnienia pozycji Polski i polskich podmiotów lotniczych na arenie międzynarodowej.

Jak zaznaczono "z uwagi na to, że znaczna część kierunków interwencji, szczególnie związanych bezpośrednio z realizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego, będzie realizowana w horyzoncie czasowym dłuższym niż rok 2030, Polityka Lotnicza, tam gdzie to konieczne, z konieczności wykracza swoją treścią i założeniami poza tak nakreślony horyzont czasowy". Jako granicę tych najważniejszych działań przyjęto rok 2040 r. Planowany termin przyjęcia dokumentu przez rząd to III kwartał 2021 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Raport EEA: Zachęćmy pasażerów samolotów, by wybrali KDP

Pasażer i linie lotnicze

Raport EEA: Zachęćmy pasażerów samolotów, by wybrali KDP

Roman Czubiński 29 marca 2021

20 lat zmian w podróżach lotniczych. Jakie są perspektywy na przyszłość?

Pasażer i linie lotnicze

20 lat zmian w podróżach lotniczych. Jakie są perspektywy na przyszłość?

Red. ed 21 listopada 2020

Sytuacja w lotnictwie jak w czasie wojny. Trzeba zresetować branżę

Pasażer i linie lotnicze

Sytuacja w lotnictwie jak w czasie wojny. Trzeba zresetować branżę

Elżbieta Pałys 18 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5