Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Policja zmodernizuje centralną bazę lotnictwa. Pierwsze postępowanie unieważnione


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-09-06 16:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Infosecurity24.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Policja zmodernizuje centralną bazę lotnictwa. Pierwsze postępowanie unieważnione
fot. PZL Mielec
Komenda Główna Policji robi przymiarki do zagospodarowania terenu Lotniska Warszawa-Babice. W sierpniu ogłoszono już zapytanie ofertowe na opracowanie dokumentacji przebudowy infrastruktury technicznej. Jak dowiedział się Rynek Lotniczy, postępowanie zostało jednak unieważnione, a kolejne zostanie otwarte wkrótce.
Postępowanie nadzorował Wydział Inwestycji i Remontów Komendy Głównej Policji. Termin składania dokumentów został wyznaczony na 30 sierpnia. Jedynym kryterium w przetargu było kryterium cenowe. Jak się jednak okazało, postępowanie zostało unieważnione. „Powodem unieważnienia postępowania były oferty, znacznie przekraczające budżet inwestora” – usłyszeliśmy w Wydziale Policji. Zapytanie ofertowe zostanie powtórzone – będzie ogłoszone najpewniej już w przyszłym tygodniu.

Potencjalny wykonawca, wyłoniony w postępowaniu na modernizację centralnej bazy lotniczej Policji, zajmie się oszacowaniem początkowych kosztów związanych z przedsięwzięciem, a co za tym idzie – oceną kosztów opracowania dokumentacji technicznej – donosi Infosecurity24. Kiedy KGP pozna dokładną wycenę zadania, będzie mogła ogłosić przetarg na realizację dokumentacji projektowej – ta część projektu planowo pochłonie 7 tygodni pracy potencjalnego wykonawcy.

Chodzi o modernizację terenu o powierzchni 9,5 ha, na której znajdują się trzy budynki, a zostaną dobudowane dodatkowe dwa wraz z placami, drogami i ekranami dźwiękochłonnymi, sieciami kanalizacyjnymi i centralnego ogrzewania na lotnisku Warszawa-Babice. To baza centralna lotnictwa polskiej Policji. Pozostałe – bazy terenowe – znajdują się w Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

Policja dysponuje obecnie 12 śmigłowcami – wynika z informacji infosecurity24.pl. Najstarszy z nich liczy 44 lata, najmłodszy zaś został dostarczony w tym roku. Większość z maszyn zbazowana jest właśnie w Warszawie. Można znaleźć wśród nich dwa śmigłowce Mi-8T, W-3, W-3A, Bell-412HP, Bell-206 B3 oraz trzy wiropłaty S-70i Black Hawk.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Warszawa-Babice jak węzeł gordyjski? Co dalej z lotniskiem na Bemowie

Prawo i polityka

Warszawa-Babice jak węzeł gordyjski? Co dalej z lotniskiem na Bemowie

Aleksander Domański 02 lipca 2019

Dzielnica Bemowo: Babice pozostaną lotniskiem cywilnym

Prawo i polityka

Dzielnica Bemowo: Babice pozostaną lotniskiem cywilnym

Emilia Derewienko 26 czerwca 2019

Lotnisko Warszawa-Babice tylko dla służb?

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Warszawa-Babice tylko dla służb?

Aleksander Domański 18 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5