Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Policja: Pierwszy Bell 407 już w Warszawie


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2019-12-08 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Policja: Pierwszy Bell 407 już w Warszawie
Fot. Magdalena Karska (Twitter @MKarska)
Pierwszy z trzech zamówionych na początku tego roku lekkich śmigłowców poszukiwawczo-patrolowych Bell 407GXi jest już w Polsce. W piątek (6 grudnia) maszyna została przebazowana z zakładów firmy Bell w Pradze na warszawskie Babice.
Najnowszy nabytek polskiej Policji

Bell przyleciał do Warszawy w policyjnym malowaniu, jednak z tymczasową, czeską rejestracją OK-KOM. Po wejściu do służby śmigłowiec będzie nosił policyjną rejestrację SN-80XP oraz numer boczny A-104. Warto dodać, że kontrakt nie obejmował instalacji głowicy optoelektronicznej, a jedynie instalacje wzmocnienia konstrukcji i okablowania niezbędnego do przyszłego montażu, śmigłowiec nie posiada obecnie tego typu wyposażenia. Głowica, zamówiona w ramach odrębnej umowy, zostanie zainstalowana na dostarczonej maszynie na początku przyszłego roku. Według podpisanego kontraktu kolejne dwa śmigłowce Bell 407 zostaną dostarczone do końca 2020 r.  Nowe maszyny będą już trafiać do Policji z pełnym wyposażeniem optoelektronicznym i reflektorami typu szperacz. Do czasu uzupełnienia wyposażenia śmigłowiec nowy Bell będzie służył przede wszystkim do szkolenia pilotów, treningu i przygotowania personelu oraz załóg do eksploatacji nowego typu maszyn.

Kontrakt na modernizację policyjnego lotnictwa

W styczniu tego roku Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk podpisał umowę na zakup trzech śmigłowców patrolowo-obserwacyjnych typu Bell-407GXi dla polskiej Policji. Pozwoliło to na realizację jednego z kluczowych elementów programu modernizacji służb mundurowych, którego celem jest odbudowa policyjnego lotnictwa. Umowa została podpisana z producentem śmigłowców typu Bell - firma Bell Textron Helicopter Inc. z siedzibą w Fort Worth (USA). Doposażenie lotnictwa w śmigłowce patrolowo-obserwacyjne pozwoli na zastąpienie wycofanych z eksploatacji, wiekowych i wysłużonych śmigłowców Mi-2.

Bell 407 GXi

Wersja GXi, to najnowsza modyfikacja śmigłowca Bell-407, która do produkcji weszła w ubiegłym roku. Nowoczesna awionika i osiągi szczególnie predysponują te śmigłowce do wykorzystania do zadań wymagających długotrwałego przebywania w powietrzu z jednoczesnym zapewnieniem niskich kosztów eksploatacji. Zamówione śmigłowce będą dodatkowo posiadały modyfikacje dostosowujące je do szczególnych wymagań w zakresie zadań realizowanych na rzecz wszystkich służb Policji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Hiszpanie używają dronów do walki z piratami drogowymi

Prawo i polityka

Hiszpanie używają dronów do walki z piratami drogowymi

Aleksander Domański 02 sierpnia 2019

Polska Policja zamawia drony

Biznes i przemysł

Polska Policja zamawia drony

Emilia Derewienko 17 lipca 2019

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5