Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Polacy sprawdzają drony podczas wyjątkowych testów


Wstecz Dalej

Autor:

oprac. ad

Data publikacji:
2019-06-10 12:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Instytut Lotnictwa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polacy sprawdzają drony podczas wyjątkowych testów
fot. materiały prasowe
Inżynierowie z Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa wzięli udział w wyjątkowych na skalę światową próbach systemu zarządzania ruchem bezzałogowych statków latających (UTM) w obszarze zurbanizowanym, które odbyły się w mieście Reno, w stanie Nevada w USA. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa była jedyną instytucją zagraniczną zaproszoną do udziału w amerykańskich manewrach. 
Koordynatorem całego przedsięwzięcia było NASA’s Ames Research Center we współpracy z Nevada Institute of Autonomous Systems (NIAS) i Federal Aviation Administration (FAA). W testach wzięły udział instytucje akademicko-naukowe oraz znaczące światowe przedsiębiorstwa działające na rynku bezzałogowych statków lotniczych. 

Działania NASA wkroczyły w tym roku na poziom TCL4 – oznacza to, że po raz pierwszy testy odbyły się poza zasięgiem wzroku operatorów w kontrolowanej przestrzeni na terenie miejskim. Na czas manewrów, przestrzeń ta została wyłączona z ruchu kołowego i pieszego. Loty realizowało kilka bezzałogowców jednocześnie na trasach pomiędzy wysokimi budynkami. Kluczowe dla tych prób było skupienie się na technologiach, które w przyszłości zapewnią bezpieczeństwo tego typu lotów w warunkach miejskich, czyli wykrywanie i unikanie kolizji, wzajemna łączność bsl dronów, zautomatyzowane technologie lądowania oraz usługi UTM wspierające operacje bezzałogowych statków latających.

Do końca 2019 prototypowy system UTM wraz z rekomendacjami oraz wnioskami z wykonanych prób zostanie przekazany FAA do dalszego rozpoznania. Planowane są dalsze badania z udziałem wszystkich dotychczasowych partnerów przedsięwzięcia. W czerwcu 2019 przedstawiciele Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa wezmą udział w Nevada Global – Polish Business & Innovation Week. W trakcie wizyty, 15 czerwca, w mieście Reno odbędą się wspólne manewry NASA, NIAS oraz Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
SAS „w trosce o ekologię” rezygnuje ze sprzedaży pokładowej

Biznes i przemysł

SAS „w trosce o ekologię” rezygnuje ze sprzedaży pokładowej

Aleksander Domański 10 czerwca 2019

Malta Air, czyli nowy pomysł Ryanaira

Biznes i przemysł

Malta Air, czyli nowy pomysł Ryanaira

Aleksander Domański 10 czerwca 2019

Negocjacje Boeinga z Chinami w sprawie olbrzymiej sprzedaży

Biznes i przemysł

Negocjacje Boeinga z Chinami w sprawie olbrzymiej sprzedaży

Aleksander Domański 10 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5