Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Polacy chcą podróżować jak nikt w Europie! Zobaczcie wyniki najnowszych badań


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-04-12 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polacy chcą podróżować jak nikt w Europie! Zobaczcie wyniki najnowszych badań
fot. Piotr Bożyk
Polska ma jeden z najwyższych wskaźników osób, które chciałyby odbyć podróż lotniczą w najbliższych miesiącach - dowodzi opublikowany raport European Travel Commission (ETC). Pozytywne nastawienie do tegorocznych wakacji ma 56 proc. obywateli Starego Kontynentu. 
W ciągu najbliższych sześciu miesięcy tylko 21 proc. Europejczyków jest sceptyczna wobec wyjazdowych planów urlopowych. Blisko połowa mieszkańców Starego Kontynentu (a konkretnie 48 proc.) jest natomiast bardziej optymistycznie nastawiona do podróży zagranicznych dzięki wdrażanym programom narodowych szczepień.

Raport European Travel Commission, dotyczący nastrojów do przemieszczania się w celach rekreacyjnych, objął dziesięć kluczowych rynków na Starym Kontynencie, czyli Niemcy, Wielką Brytanię, Francję, Holandię, Włochy, Belgię, Szwajcarię, Hiszpanię, Austrię i Polskę.

22 proc. ankietowanych z tych krajów zamierza odbyć podróż w maju lub czerwcu bieżącego roku, a 36 proc. najpóźniej w kolejnych miesiącach letnich. 49 proc. sondowanych ogółem pragnie wyjechać do innego kraju, a 34 proc. widzi swój najbliższy urlop gdzieś nad morzem.

52 proc. z deklarujących chęć podróży odbędzie ją samolotem, natomiast 36 proc. samochodem. Ten sam wskaźnik spośród ankietowanych dotyczy grupy wiekowej 35-44 lat, najchętniej zapatrującej się na wakacyjny wyjazd. Trzech na czterech Europejczyków odbędzie taką podróż z rodziną lub życiowym partnerem.

I tutaj dochodzimy do najważniejszych i najciekawszych zestawień. Polska jest bowiem niekwestionowanym liderem, wśród osób pragnących urlopowego wyjazdu, co pokazuje statystyka zamieszczona poniżej. Na podium tego rankingu znalazły się również Włochy i Austria, którą mocno naciskają Niemcy i Holandia.Polacy są również na czele w klasyfikacji wśród Europejczyków najbardziej optymistycznie nastawionych do podróży zagranicznych dzięki wdrażanym programom narodowych szczepień. Silną chęć takiego wyjazdu deklaruje 60,9 proc. sondowanych między Odrą i Nysą Łużycką a Bugiem. Podobne nastroje panują we Włoszech (59,1 proc.) oraz w Hiszpanii (53,6 proc.), a tuż za podium znaleźli się Niemcy z połową optymistycznie nastawionych ankietowanych.Wśród najchętniej wybieranych destynacji zwyciężyła Hiszpania przed Włochami, Francją i Grecją. Akurat w tym zestawieniu niewielka część sondowanych zamierza przyjechać do Polski. W podobnej sytuacji znalazły się Irlandia, Czechy, Rumunia, Węgry, Bułgaria, Szwecja, Dania i Islandia. Jeszcze gorzej wypadły w tym rankingu jednak Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Słowacja, Serbia, Słowenia, Czarnogóra, a najgorzej Bośnia i Hercegowina, Albania, Kosowo, Północna Macedonia, Białoruś, Ukraina i Mołdawia.Polacy znaleźli się na najniższym stopniu podium w rankingach zdeklarowanych podróżujących nad morze (14,8 proc.) lub szybkich wypadów w stylu "City Break". Do innych miast, a najlepiej poza granicami kraju, na krótki urlop chętnie wyjedzie 18,4 proc. sondowanych między Bugiem a Odrą. 59,3 proc deklarujących chęć podróży Polaków na urlop poleci samolotem. W tym przypadku na czele stawki są Włosi (67,4 proc.), a na podium tego zestawienia znaleźli się jeszcze Hiszpanie (65,4 proc.) oraz Brytyjczycy (60,5 proc.).European Travel Commission (ETC) to międzynarodowa organizacja non profit, odpowiedzialna za promocję Europy jako kierunku turystycznego. W jej skład wchodzą przedstawiciele 32 narodowych organizacji turystycznych. Należą do niej, poza krajami członkowskimi Unii Europejskiej także Czarnogóra, Islandia, Monako, Norwegia, San Marino, Serbia, Szwajcaria i Turcja. Do Europejskiej Komisji Podróży mogą należeć krajowe organizacje turystyczne wszystkich suwerennych państw w Europie. Europejska Komisja Podróży nie podlega pod Komisję Europejską, choć część środków na prowadzenie swojej działalności pozyskuje z tego źródła.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zagraniczni piloci Turkish Airlines na przymusowych bezpłatnych urlopach

Biznes i przemysł

Zagraniczni piloci Turkish Airlines na przymusowych bezpłatnych urlopach

Emilia Derewienko 09 listopada 2020

Airbus wysyła 3 tys. pracowników fabryki Broughton na przymusowe urlopy

Biznes i przemysł

Airbus wysyła 3 tys. pracowników fabryki Broughton na przymusowe urlopy

Emilia Derewienko 28 kwietnia 2020

Piloci American Airlines zrezygnują z wolnego. W zamian dostaną 200 proc. stawki

Pasażer i linie lotnicze

Piloci American Airlines zrezygnują z wolnego. W zamian dostaną 200 proc. stawki

Magdalena Wosińska 06 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5