Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

PLL LOT: Więcej kierunków wakacyjnych, mniej dalekodystansowych. Zobaczcie, jakie będą najbliższe wakacje!


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2021-02-16 12:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PLL LOT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PLL LOT: Więcej kierunków wakacyjnych, mniej dalekodystansowych. Zobaczcie, jakie będą najbliższe wakacje!
fot. Lotnisko im. F. Chopina
W nadchodzącym sezonie letnim LOT zwiększa dostępność połączeń wakacyjnych, ale ograniczy liczbę tras długodystansowych. Przewoźnik odłożył inaugurację rejsów do San Francisco, Waszyngtonu i Singapuru. Będzie za to dużo więcej rejsów w rejon Morza Śródziemnego.
PLL LOT zapowiada zmiany na nadchodzący sezon letni. Za bardzo nie powinno to dziwić, gdyż każdy przewoźnik stara się dostosować siatkę do potencjalnego popytu i sytuacji epidemicznej. Jeszcze z końcem ubiegłego roku, LOT zapowiedział uruchomienie rejsów, które cieszyły się największą popularnością w akcji #LOTnaWakacje, m.in. do Chorwacji, na wyspy greckie, Maltę i Majorkę, a także do nowego kierunku – Palermo. Te kierunki będą nadal oferowane. LOT powróci także na Sri Lankę. Połączenia będą wykonywane raz w tygodniu od 29 marca do końca października. Jeszcze w tym tygodniu ruszy sprzedaż biletów na stronie internetowej narodowego przewoźnika.

– Widzimy zwiększone zainteresowanie ze strony pasażerów i biur podroży kierunkami wakacyjnymi. To potwierdza nasze przewidywania, że ruch turystyczny będzie odbudowywał się najszybciej. Pracujemy nad tym, aby w kolejnych tygodniach ogłosić i uruchomić kolejne połączenia o charakterze wypoczynkowym. Finalny kształt siatki połączeń w sezonie letnim będzie jednak zależał również od sytuacji epidemicznej w poszczególnych krajach – zaznacza Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT-u.

Ze względu na niepewność dot. tempa znoszenia restrykcji oraz w konsekwencji niski popyt na podróże spowodowany pandemią koronawirusa, w nadchodzącym sezonie letnim LOT dostosował siatkę połączeń adekwatnie do odbudowującego się ruchu. W związku z tym inauguracja połączeń do San Francisco i Waszyngtonu, jak również wznowienie rejsów do Singapuru odbędą się w późniejszym terminie.

– W wyniku pandemii uzupełniliśmy tradycyjnie realizowane przewozy w modelu hubowym dodatkowymi połączeniami o charakterze point-to-point. W tym roku, w czasie trwającego kryzysu, koncentrujemy się na kierunkach, gdzie popyt jest największy, a sytuacja epidemiczna i regulacyjna względnie stabilna – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT-u. O datach przywrócenia pozostałych połączeń i o ich wymiarze operacji będziemy informować, jak tylko zostaną podjęte ostateczne decyzje w tej sprawie – dodaje.

Analogicznie LOT przełożył uruchomienie nowych rejsów z Budapesztu, a także powrót rejsów ze stolicy Węgier do Nowego Jorku. W rozkładach nadchodzącego sezonu letniego nie pojawią się też wybrane połączenia z Warszawy do Hannoweru, Norymbergi, Kowna, Zaporoża, Charkowa, Połągi, Kaliningradu i z Krakowa do Bukaresztu – LOT będzie rozważał powrót na te połączenia w 2022 r.

O wszelkich zmianach pasażerowie są informowani ze znaczącym wyprzedzeniem. PLL LOT przypomina, że pasażerom z odwołanych rejsów oferuje m.in. wybór nowej daty lotu, zamianę wartości biletu na voucher, a także zgłoszenie wniosku o zwrot. – Mając na uwadze komfort pasażerów, wydłużyliśmy ważność wszystkich voucherów LOT-u, także dokumentów wystawionych pomiędzy marcem a październikiem ub. roku, do 24 miesięcy – podkreśla Moczulski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Z Warszawy do Babimostu nadal z LOT-em

Pasażer i linie lotnicze

Z Warszawy do Babimostu nadal z LOT-em

Emilia Derewienko 29 stycznia 2021

LOT wycofuje Bombardiery Q400. Milczarski: To dla nas realna oszczędność

Biznes i przemysł

LOT wycofuje Bombardiery Q400. Milczarski: To dla nas realna oszczędność

Emilia Derewienko 21 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5