Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

PLL LOT: Lepsza organizacja pracy dzięki aplikacji


Wstecz Dalej

Autor:

Red. ed

Data publikacji:
2020-01-30 16:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Microsoft

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PLL LOT: Lepsza organizacja pracy dzięki aplikacji
fot. Microsoft
Podczas zorganizowanego przez Microsoft hackatonu zespół PLL LOT w ciągu zaledwie dwóch dni zbudował aplikację usprawniającą codziennie biurowe czynności, takie jak organizacja spotkań czy zarządzanie kontaktami biznesowymi. Członkowie zespołu zaprosili do udziału uczniów z Liceum im. Staszica w Warszawie, którzy wnieśli do projektu świeże spojrzenie i nowe, innowacyjne pomysły.
PLL LOT znajduje się w pierwszej dziesiątce najstarszych linii lotniczych na świecie i od 90 lat z dumą łączy Europę Środkowo-Wschodnią ze światem. Firma z tradycjami wie, że aby iść z duchem czasu, musi nie tylko inwestować w najnowsze rozwiązania, ale także aktywnie czerpać z wiedzy osób młodych, które technologię mają we krwi. Zwłaszcza, że na polskim rynku są już 4 pokolenia – od baby boomersów, przez pokolenie X oraz Y, aż po tzw. „Zetki”. Dlatego PLL LOT do udziału w hackatonie zaprosił przedstawicieli pokolenia, dla którego świat jest cyfrowy, a technologia jest chlebem powszednim.

Zbudowana w technologii Microsoft Power Apps aplikacja wykorzystująca algorytmy sztucznej inteligencji umożliwi pracownikom biura PLL LOT m.in. bieżące monitorowanie kolejki w punkcie gastronomicznym oraz wcześniejsze zapoznanie się z aktualnym menu. Ponadto nowo zatrudnione osoby zyskają praktyczny przewodnik po firmie, który ułatwi im poruszanie się po przestrzeni biurowej. Opracowane rozwiązanie zaprojektowano z myślą o pracownikach spółki, o czym świadczy m.in. jego design nawiązujący do kokpitu samolotu.

– Dzięki udziałowi w programie nasz zespół zyskał nowe umiejętności tworzenia prostych aplikacji biznesowych przy użyciu usług Microsoft Power Apps i Power Automate. Do udziału w hackatonie zaprosiliśmy uczniów klasy maturalnej szkoły, z którą współpracujemy, dzięki czemu nasza drużyna zyskała wiele innowacyjności, a licealiści mieli okazję zdobyć praktyczną wiedzę zarówno od naszych pracowników, jak i prowadzących maraton ekspertów Microsoft. Wierzymy, że przygotowana aplikacja pomoże usprawnić nasze codziennie zajęcia w organizacji – skomentowała Izabela Jurkowska, która prowadziła zespół PLL LOT podczas hackatonu.

Niezbędne zwiększanie kompetencji cyfrowych

W miarę jak technologia i cyfrowa transformacja zmieniają oblicze biznesu, organizacje każdej wielkości starają się dotrzymać kroku tempu zmian. Szukają nowych sposobów, aby wspierać swoich pracowników, angażować klientów, optymalizować działania. Nierzadko wiąże się to z koniecznością rozszerzania kompetencji pracowników. Odpowiedzią na związane z tym wyzwania jest Microsoft Power Apps – pakiet rozwiązań, funkcjonalności i platform danych, który zapewnia korzystającym możliwość szybkiego tworzenia aplikacji odpowiadających na konkretne potrzeby biznesowe.

– Ponieważ już niedługo każda firma będzie technologiczną, pracownicy muszą być w stanie dopasowywać swój styl pracy do zmieniającego się otoczenia. Dzięki Power Apps są w stanie tworzyć aplikacje i programy wydobywające potencjał z posiadanych danych. Nie trzeba być programistą, aby tworzyć aplikacje dla swojej firmy – mówi Michał Rok, specjalista techniczny Microsoft.

Hackaton finałem cyklu szkoleniowego z Power Platform

W ramach inicjatywy #chmurogotowi mającej na celu zwiększanie cyfrowych kompetencji pracowników polskich firm i instytucji publicznych, Microsoft przeprowadził siedmiotygodniowy cykl edukacyjny dla swoich klientów dotyczący Power Platform, czyli platformy umożliwiającej tworzenie aplikacji automatyzujących procesy biznesowe na bazie własnych danych.

Seria szkoleń rozpoczęła się od warsztatu, podczas którego prawie 100 klientów Microsoft miało okazję zapoznać się z możliwościami usług Power Apps i Power Automate, a także wykonało zestaw ćwiczeń warsztatowych pod okiem ekspertów. Uczestnicy trenowali także swoje umiejętności wykorzystując dodatkowe materiały edukacyjne czy filmy instruktażowe.

Zwieńczeniem projektu edukacyjnego był hackaton, podczas którego uczestnicy sprawdzili w praktyce, jak Microsoft Power Platform pomaga w znacznie szybszym opracowywaniu aplikacji firmowych wykorzystywanych do typowych zadań, takich jak procesy obiegu informacji, akceptacji wniosków czy inspekcji w terenie. W maratonie udział wzięło osiem kilkuosobowych zespołów, składających się zarówno z pracowników działów informatycznych, jak i biznesowych. Wszystkim zespołom udało się osiągnąć postawiony cel, jakim było zbudowanie aplikacji usprawniającej pracę i procesy biznesowe w organizacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Przekąski kolejnej firmy na pokładach samolotów LOT-u

Pasażer i linie lotnicze

Przekąski kolejnej firmy na pokładach samolotów LOT-u

Redakcja 29 stycznia 2020

LOT zwróci pasażerom pieniądze za loty do Chin

Pasażer i linie lotnicze

LOT zwróci pasażerom pieniądze za loty do Chin

Emilia Derewienko 28 stycznia 2020

LOT pozyska 32 Embraery od Azul

Biznes i przemysł

LOT pozyska 32 Embraery od Azul

Łukasz Malinowski 28 stycznia 2020

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5