Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

PLL LOT i El AL podpisały umowę code-share


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-12-18 08:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PLL LOT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PLL LOT i El AL podpisały umowę code-share
fot. PLL LOT
Zawarte w poniedziałek (17 grudnia) porozumienie dotyczy rejsów między Tel Awiwem a Warszawą i portami regionalnymi oraz połączeń krajowych w Polsce i do wybranych krajów w Europie Środkowo-Wschodniej. Dla pasażerów oznacza to poprawę oferty i zwiększenie liczby dostępnych rejsów.
EL AL i LOT zawarły nowe porozumienie code-share. Podczas uroczystości, która odbyła się w głównej siedzibie LOT-u w Warszawie, umowę podpisali prezesi obydwu linii lotniczych: reprezentujący EL AL Gonen Usishkin i w imieniu LOT-u Rafał Milczarski.

Umowa code-share wchodzi w życie od 20 grudnia, czyli w najbliższy czwartek. Zgodnie z jej postanowieniami, połączenie Warszawa – Tel Awiw będzie obsługiwane przez obydwie linie lotnicze – LOT udostępni swoje kody na połączeniach EL AL, a kody EL AL będą widniały na połączeniach LOT-u.

Izraelski przewoźnik udostępni także swoje kody na lotach LOT-u do Tel Awiwu z Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Lublina i Rzeszowa. Oprócz tego w ramach umowy code-share EL AL położy kody na rejsach obsługiwanych przez LOT z Warszawy na różnych trasach krajowych, a także na pięciu trasach międzynarodowych: do Lwowa na Ukrainie, do Wilna i Kowna na Litwie, do Rygi na Łotwie oraz do Tallinna w Estonii.

– Dzięki nowemu porozumieniu code-share, zawartemu z LOT-em, EL AL może poszerzyć ofertę połączeń do Polski i krajów w regionie dostępną dla naszych lojalnych klientów – powiedział Gonen Usishkin, prezes EL AL Israel Airlines. – Zacieśniamy relacje między Izraelem i Polską w zakresie m.in. turystyki, dziedzictwa, biznesu, a wiodącą rolę w tym procesie odegrają narodowe linie lotnicze – dodał.

– Z ogromną przyjemnością podpisuję dziś w imieniu LOT-u umowę code-share z linią EL AL, która należy do grona najbezpieczniejszych i najbardziej godnych zaufania przewoźników na świecie. To porozumienie oznacza dla pasażerów poprawę oferty i zwiększenie liczby dostępnych rejsów. Tym samym przyczyniamy się do rozwoju relacji między naszymi krajami – powiedział Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

LOT dostrzega duży potencjał turystyczny i biznesowy w połączeniach między Polską i Izraelem. Pod względem liczby pasażerów LOT i EL Al obsługuje łącznie ponad połowę rynku między obydwoma krajami.

LOT jest dziś najszybszą rozwijającą się linią lotniczą w Europie. Przewoźnik ma dziś w swojej rozkładowej ofercie 106 połączeń. Od początku 2016 r. LOT ogłosił uruchomienie ponad 60 bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do Miami, Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT z planami na 2019 rok. Milczarski: 10 mln pasażerów to dla nas mało

Pasażer i linie lotnicze

LOT z planami na 2019 rok. Milczarski: 10 mln pasażerów to dla nas mało

Emilia Derewienko 14 grudnia 2018

LOT: Kolejny Boeing 737 w Warszawie

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Kolejny Boeing 737 w Warszawie

Łukasz Malinowski 13 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5