Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

PLL LOT dokłada połączenia z Babimostu do Warszawy


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-10-02 16:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PLL LOT dokłada połączenia z Babimostu do Warszawy
fot. Port Lotniczy Zielona Góra
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie od 18 października dwóch dodatkowych rejsów na trasie z Babimostu do Warszawy. Tym samym udało się wypełnić lukę w tygodniowym rozkładzie lotów.
Siatka połączeń z Babimostu do Warszawy wzbogaciła się o dwa dodatkowe rejsy. Będzie to wieczorne środowe połączenie z Warszawy do Zielonej Góry oraz poranne czwartkowe z Zielonej Góry do Warszawy.

Przewoźnik już na początku września sygnalizował, iż jest pod wrażeniem wyników osiąganych na babimojskim lotnisku i podkreślał, że trzeba wykorzystać dobry czas dla portu lotniczego.

Robert Ludera, dyrektor Biura Planowania Siatki Połączeń i Rozkładów LOT podczas wrześniowego spotkania z marszałek Elżbietą Anną Polak mówił, że coraz częściej zainteresowanie pasażerów przekracza możliwości 78-miejscowych Bombardierów Q400, które obsługują te połączenia. Warto przy tym dodać, że za siedem pierwszych miesięcy bieżącego roku statystyki ruchu pasażerskiego w babimojskim porcie były o 55 proc. lepsze, niż za analogiczny okres ubiegłego roku.

Przy obecnych połączeniach z Warszawą podróż z lubuskiego regionalnego portu lotniczego pozwala na wygodną przesiadkę i dostęp do ponad kilkudziesięciu portów lotniczych na świecie.

Obecnie, na realizację połączeń PLL LOT między Babimostem a Warszawą samorząd województwa przeznacza 7,5 mln zł rocznie. 2 mln dodaje miasto. PLL LOT realizują swoje połączenie od marca bieżącego roku. Wcześniej trasa, z dużo gorszym skutkiem, realizowana była przez przewoźnika Sprint Air.

Lotnisko w Babimoście jest najmniejszym lotniskiem w kraju. W ubiegłym roku obsłużono tu 9443 podróżnych. Ubiegłoroczny wynik był gorszy od tego z 2015 roku, ale również z roku 2013 i 2012. Był to też wynik najgorszy w kraju. Wiele wskazuje jednak na to, że bieżący rok będzie pierwszym w historii, kiedy wyniki Babimostu nie zajmą ostatniej pozycji. Gorzej od zielonogórskiego portu radzi sobie bowiem Radom.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Tomasz Siembida: Projekt CPK jest obarczony dużym ryzkiem

Infrastruktura i lotniska

Tomasz Siembida: Projekt CPK jest obarczony dużym ryzkiem

Emilia Derewienko 21 września 2017

LOT: Nasza punktualność jest powyżej średniej europejskiej

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Nasza punktualność jest powyżej średniej europejskiej

Michał Szymajda 17 września 2017

Gościniarek: LOT powinien rozejrzeć się za większym partnerem

Biznes i przemysł

Gościniarek: LOT powinien rozejrzeć się za większym partnerem

Emilia Derewienko 18 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5