Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Plan Generalny priorytetem dla Kraków Airport, mimo niekorzystnej decyzji GDOŚ


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-04-09 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Plan Generalny priorytetem dla Kraków Airport, mimo niekorzystnej decyzji GDOŚ
fot. Kraków Airport
Zarząd Kraków Airport nie zrezygnuje z kontynuowania inwestycji ujętych w Planie Generalnym, w tym także nowej drogi startowej, mimo niekorzystnej decyzji Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, uchylającej rygor natychmiastowej wykonalności przedsięwzięcia, co było efektem wniosku grupy okolicznych mieszkańców.
Przeciwko inwestycji, gwarantującej rozwój najważniejszego małopolskiego lotniska, od kilku lat protestowała grupa mieszkańców Szczyglic, Balic, Rząski, narzekających na uciążliwy hałas, który praktycznie uniemożliwi normalne funkcjonowanie w tych okolicach po realizacji projektu.

"Sprawa dotycząca uwarunkowań środowiskowych budowy nowej drogi startowej procedowana jest od prawie 5 lat. W roku 2018 o przeniesieniu sprawy z RDOŚ Kraków do RDOŚ w Kielcach zadecydowała Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska na wniosek Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie, wyłączając go z udziału w prowadzeniu postępowania. Do jego dalszego procedowania wyznaczony został Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Kielcach. W tym czasie Kraków Airport odpowiadał na wszystkie zastrzeżenia i wnioski
o uzupełnianie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, a także uczestniczył w otwartych dyskusjach i rozprawach administracyjnych przy obecności strony społecznej" - tłumaczy Natalia Vince, rzecznik lotniska stolicy Małopolski, w odpowiedzi udzielonej portalowi Rynek Lotniczy.

"Uchylenie rygoru natychmiastowej wykonalności wydanego przez RDOŚ w Kielcach w 2019 roku oraz uchylenie samej decyzji i przekazanie jej do ponownego rozpatrzenia przez I instancję niewątpliwie wpłynie na harmonogram realizacji tej bardzo ważnej dla Małopolski i Krakowa inwestycji. Szerszy komentarz ze strony Kraków Airport będzie możliwy po zapoznaniu się z treścią decyzji GDOŚ, która jak dotąd nie wpłynęła do Kraków Airport" - podkreśliła Vince.

"Niezależnie od przedłużających się procedur środowiskowych Kraków Airport konsekwentnie będzie dążyć do jak najszybszego zrealizowania wszystkich inwestycji ujętych w Planie Generalnym (obejmującym rozbudowę terminala pasażerskiego i budowę nowego terminala cargo - przyp. red.), w tym także nowej drogi startowej i już zostały podjęte w tej sprawie stosowne kroki w celu uzyskania ponownej decyzji środowiskowej" - dodała rzecznik Kraków Airport.

Niedawno Airports Council International (ACI) ogłosiła nagrody Airport Service Quality (ASQ), które wyróżniają najlepsze lotniska na świecie według oceny ich klientów. Wśród najwyżej ocenionych znalazło się 89 portów, w tym ten w Krakowie. Lotnisko stolicy Małopolski zyskało nagrodę w kategorii najlepsze wśród obsługujących od 5 do 15 mln pasażerów rocznie. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kraków: Decyzja GDOŚ opóźni budowę nowego pasa startowego?

Infrastruktura i lotniska

Kraków: Decyzja GDOŚ opóźni budowę nowego pasa startowego?

Redakcja/inf. pras. 08 kwietnia 2021

Ryanair: Osiem nowych tras z Polski. Dodatkowe 100 tys. miejsc na lato 2021

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Osiem nowych tras z Polski. Dodatkowe 100 tys. miejsc na lato 2021

Emilia Derewienko 01 kwietnia 2021

Kolejna wakacyjna trasa Wizz Air. Z Kraków Airport do Splitu

Pasażer i linie lotnicze

Kolejna wakacyjna trasa Wizz Air. Z Kraków Airport do Splitu

Emilia Derewienko 18 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5