Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Pilotażowa oferta LOT: W wakacje wybieram Polskę


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2022-03-23 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pilotażowa oferta LOT: W wakacje wybieram Polskę
fot. PPL
Na lotnisku Chopina zainaugurowano projekt, którego celem jest promocja połączeń lotniczych jako środka transportu dla osób decydujących się na spędzenie urlopu w Polsce. Jest to pierwsza taka inicjatywa, która ułatwi zakup wakacyjnych pakietów wraz z przelotem i transferem.
Pomysłodawcami wydarzenia byli: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, Polskie Linie Lotnicze LOT, Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność i Biuro Podróży Nekera. Intencją pierwszego etapu projektu jest zainteresowanie klientów z Warszawy i okolic do częstszego podróżowania samolotem w stronę Pomorza Zachodniego. W ramach planowanej współpracy jest stworzenie atrakcyjnych pakietów wycieczek, w których zawarte będą połączenia lotnicze, transfer do hotelu i hotel z wyżywieniem.

Latanie na wakacje w Polsce też może być opłacalne i atrakcyjne

 – „Lotem po Polsce na wakacje” brzmi przewrotnie, bo latanie wakacyjne nie kojarzy się z podróżami po kraju. Chcemy jednak przyzwyczaić turystów, że podobnie jak wczasy zagranicą można zaplanować i kupić wczasy w Polsce. Latanie na wakacje w Polsce też może być opłacalne i atrakcyjne – powiedział Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. 

Cele, które przyświecają twórcom projektu, to przede wszystkim zwiększenie liczby rotacji między Warszawą a Szczecinem-Goleniowem, przełamanie niechęci do latania po Polsce oraz zwiększenie liczby turystów w Szczecinie, Kołobrzegu, Międzyzdrojach, Świnoujściu i Dźwirzynie poza sezonem wakacyjnym. Dzięki staraniom wszystkich zaangażowanych w sezonie lato 2022 wzrośnie liczba rejsów na trasie z Warszawy do Szczecina z 12 do 19 tygodniowo.

– Zachodnia część polskiego wybrzeża oprócz pięknych plaż dysponuje również bardzo dobrym zapleczem hotelowym, dlatego z dużym zainteresowaniem przyjęliśmy tę inicjatywę i liczymy że dzięki tej ofercie Kołobrzeg, Międzyzdroje, czy Świnoujście będą jeszcze chętniej odwiedzane przez turystów z Polski – powiedział Krzysztof Moczulski, dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT. 

Pilotażowa oferta związana jest z podróżami między Lotniskiem Chopina a Portem Lotniczym Szczecin-Goleniów, z którego pasażerowie będą mogli skorzystać z transferu do hoteli. Na początku w ofercie znajdą się obiekty z trzech nadmorskich miejscowości: Świnoujścia, Międzyzdrojów i Kołobrzegu. Oferty realizowane przez touroperatorów będą tym, co polscy turyści doskonale znają, lecz co nie było dotychczas realizowane w przypadku wycieczek krajowych. Już niedługo będą dostępne oferty wakacji, w których zawarte będą najważniejsze elementy – bilety lotnicze, transfer i nocleg w hotelu. Jest to krok milowy dla polskiej turystyki i wielka nadzieja na zwiększenie popytu na loty między Warszawą a Szczecinem.

"Nie da się" przestało istnieć

– To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności jego najważniejszej gałęzi gospodarki, czyli branży turystycznej. Potrzeba stworzenia produktu, jakim jest pakiet usług: hotelowych, przelotu i transportu do i z hotelu na lotnisko był od wielu lat postulowany przez branżę hotelową w naszym regionie. Dzięki zaangażowaniu wszystkich stron tego projektu słowo „nie da się” przestało istnieć – powiedział Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. 

Inicjatywa ma na celu wykorzystanie funkcjonującej od kilku lat usługi dynamicznego pakietowania, które pozwala na zakup zarówno noclegu w hotelu, jak i biletu lotniczego. Dodatkowo klienci będą mieli możliwość dokupienia usług dodatkowych, takich jak transfer czy parking na lotnisku. Zakup pakietu będzie możliwy bezpośrednio przez stronę touroperatora, jak również za pośrednictwem blisko 2000 biur agencyjnych.

Formuła projektu jest otwarta – pomysłodawcy zakładają, że do inicjatywy dołączą inni touroperatorzy i biura podróży, którzy w ramach swoich ofert będą udostępniać pakiety pobytowe wraz z przelotem.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5