Partnerzy serwisu:
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Pegasus Airlines od maja z nową panią prezes. Zapisze się w historii branży w Turcji

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-04-2022
Ostatnia modyfikacja:
28-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER I LINIE LOTNICZE
Pegasus Airlines od maja z nową panią prezes. Zapisze się w historii branży w Turcji
fot. Pegasus Airlines
1 maja nową panią prezes Pegasus Airlines zostanie oficjalnie Güliz Öztürk – poinformowano w komunikacie linii lotniczych z Turcji. Dotychczasowa dyrektor ds. handlowych taniego przewoźnika z Azji Mniejszej zastąpi Mehmeta Nanego, który pozostanie jako dyrektor zarządzający spółki, ale będzie jednocześnie pracować dla IATA.

Öztürk będzie pierwszą kobietą na takim stanowisku w historii branży transportu lotniczego w Turcji. Nane dowodził Pegasus Airlines od 2016 roku. – Cieszę się, że przekazuję pałeczkę prezesa w ręce Güliz, która przez wiele lat wnosiła znaczący wkład w rozwój naszych linii lotniczych. Jej nominacja ma również historyczny wydźwięk – podkreślił Nane podczas Walnego Zgromadzenia Spółki.

– Sektor lotniczy przeszedł przez bardzo trudny okres zarówno w kraju, jak i na świecie, ze względu na pandemię. Będę walczyć dalej o zrównoważony rozwój lotnictwa cywilnego w mojej nowej roli – zapowiedział prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Lotnictwa Prywatnego w Turcji (TÖSHİD) oraz przyszły przewodniczący zarządu IATA, w którym to zrzeszeniu rozpocznie pracę od czerwca.

– Czuję się zaszczycona nominacją i razem z moimi współpracownikami będziemy dalej dbać o rozwój firmy. Kluczem do naszego sukcesu będą ludzie i technologia. Zaoferujemy unikalne cyfrowe innowacje, dzięki którym nasi klienci zyskają jeszcze lepsze wrażenia z podróży. Nie naruszając podstawowych zasad naszego modelu biznesowego, będziemy nadal zarządzać operacjami i działaniami z uwzględnieniem zrównoważonego podejścia do środowiska – deklaruje Öztürk, która zapewnia, że nie zapomni o swoich rodaczkach.

– Jedną z kwestii, na której skupimy się najbardziej, będzie równość płci. Dołożymy wszelkich starań, instytucjonalnie i indywidualnie, aby przyczyniać się do równego udziału kobiet i mężczyzn we wszystkich dziedzinach życia społecznego oraz umożliwiać kobietom wyrażanie ich pełnego potencjału. Jako firma od wielu lat angażujemy się w równość płci i jesteśmy w centrum tej walki. Moja nominacja jest tego najlepszym dowodem – podsumowała Öztürk.

Nowa prezes Pegasus Airlines jest absolwentką Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Boğaziçi. Ukończyła także Advanced Management Program w Columbia Business School. Karierę rozpoczęła w Turkish Airlines, gdzie od 1990 do 2003 roku pełniła funkcję kierowniczki ds. stosunków międzynarodowych i umów oraz dyrektora sprzedaży i marketingu. Zarządzała w tym czasie kluczowymi projektami strategicznymi, jak programy lojalnościowe, czy też uruchomienie strony internetowej oraz wdrożenie sprzedaży biletów online.

Güliz Öztürk w latach 2003-2005 koordynowała następnie projekty lotnicze i turystyczne w Ciner Holding. Do Pegasus Airlines dołączyła w 2005 roku jako szef sprzedaży i marketingu. Pięć lat później została dyrektorem ds. handlowych, odpowiedzialną również za planowanie sieci, marketing, zarządzanie przychodami, obsługę gości, a także za dział cargo. Jest również członkiem Rady Doradców Wydziału Nauk Lotniczych Uniwersytetu Özyeğin, a od 2019 roku angażuje się w projekcie Women in Sales.

Pegasus Airlines założono w 1990 roku, a model biznesowy taniego przewoźnika ugruntowano w 2005 roku po przejęciu przez ESAS Holding. Niskokosztowiec z Azji Mniejszej obsługuje 124 miejsca docelowe w 47 krajach, w tym 36 krajowych w Turcji oraz 88 międzynarodowych w Europie, Afryce Północnej, Azji Środkowej oraz na Bliskim Wschodzie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Ryanair otworzy dwie nowe bazy i połączy Modlin z Lanzarote

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair otworzy dwie nowe bazy i połączy Modlin z Lanzarote

Rafał Dybiński 24 listopada 2022

Eurowings podwoją oferowanie z Berlina. Wiosną więcej samolotów i tras do Europy

Pasażer i linie lotnicze

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Ryanair otworzy dwie nowe bazy i połączy Modlin z Lanzarote

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair otworzy dwie nowe bazy i połączy Modlin z Lanzarote

Rafał Dybiński 24 listopada 2022

Eurowings podwoją oferowanie z Berlina. Wiosną więcej samolotów i tras do Europy

Pasażer i linie lotnicze

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5