Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

PAŻP zainwestuje blisko 25 mln zł na lotnisku w Gdańsku


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-11-02 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP zainwestuje blisko 25 mln zł na lotnisku w Gdańsku
Grafika PAŻP
Umowa na modernizację i rozbudowę infrastruktury w największym porcie lotniczym na północy Polski, właśnie została podpisana. To kolejna inwestycja Agencji w ostatnim czasie na lotniskach regionalnych. W Gdańsku powstanie m.in. nowa sala operacyjna KRL.
Rozbudowany zostanie gdański Ośrodek Kontroli Ruchu Lotniczego. Kontrolerzy zbliżania będą mieli nową salę operacyjną z nowoczesnymi stanowiskami, która powstanie w świeżo zaprojektowanym budynku. Modernizacja w znaczny sposób wpłynie na komfort pracy kontrolerów, nie tylko na stanowiskach zbliżania, ale również na wieży i personelu Służby Informacji Powietrznej (FIS). W nowej Sali operacyjnej powstaną trzy stanowiska APP, docelowo będzie tam można uruchomić pięć.

Rozbudowa jest konieczna ze względu ilość sprzętu i urządzeń potrzebnych do wykonywania zadań związanych z kontrolą ruchu lotniczego. W związku z tym, powstanie nowy 2-kondygnacyjny budynek i nowa infrastruktura techniczna, w tym nowoczesna serwerownia. Zostaną w niej zastosowane standardy, takie jak w niedawno ukończonych inwestycjach PAŻP w Krakowie, Katowicach i Poznaniu. Z kolei na dachu nowego budynku, zostaną zainstalowane urządzenia techniczne zewnętrzne.

W ramach kontraktu z wykonawcą usługi modernizacyjnej – rozbudowany będzie system energetyczny i klimatyzacyjny, infrastruktura techniczna związana z funkcjonowaniem ośrodka, kontrola dostępu, BMS, ochrona p.poż, system monitoringu, okablowanie strukturalne.

Rozbudową i nową infrastrukturą techniczną zajmie się firma API Smart, z którą została podpisana umowa na kwotę blisko 25 milionów złotych. Wcześniej ten sam wykonawca zrealizował projekty PAŻP przy lotniskach Balice, Pyrzowice i Ławica.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zainwestowała w modernizację i zwiększenie wydajności lotnisk około 100 milionów złotych w bieżącym roku, z czego 75 proc. na lotniskach regionalnych. Udało się m.in. sfinansować instalację systemów wspomagających lądowanie samolotu, wyposażenia nawigacyjnego, radarów, systemów antenowych, modernizację stanowisk KRL czy wież.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PAŻP wśród liderów nowych rozwiązań w lotnictwie

Infrastruktura i lotniska

PAŻP wśród liderów nowych rozwiązań w lotnictwie

inf. pras 31 października 2021

PAŻP zmniejszy zatrudnienie o 7 proc.

Infrastruktura i lotniska

PAŻP zmniejszy zatrudnienie o 7 proc.

Redakcja 28 października 2021

Lotnicza współpraca cywilno-wojskowa konieczna w obecnych czasach

Prawo i polityka

Lotnicza współpraca cywilno-wojskowa konieczna w obecnych czasach

inf. pras 28 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5