Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

PAŻP już rozmawia ze związkowcami z ZZKRL


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2022-04-01 21:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PAŻP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP już rozmawia ze związkowcami z ZZKRL
fot. PAŻP
Zmiana na stanowisku prezesa PAŻP i powołania w miejsce Janusza Janiszewskiego Anity Oleksiak przyspieszyło rozmowy z niezgadzającymi się na nowe warunki zatrudnienia kontrolerami z Warszawy. Doszło już do pierwszych rozmów. Będą one kontynuowane na początku następnego tygodnia.
„W listopadzie 2021 r. wprowadzono w PAŻP nowy regulamin wynagradzania zmieniający obowiązujące przez 10 lat zasady. Nowy Regulamin uzyskał poparcie dwóch reprezentatywnych związków zawodowych – Związku Zawodowego Pracowników Technicznych PAŻP i kontrolerskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Służb Ruchu Lotniczego, a także Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” nr 3237 w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz Związku Zawodowego Pracowników PAŻP” – czytamy we wspólnym komunikacie PAŻP i ZZKRL.

W dalszej części informacji znajdujemy dokładny opis sytuacji przypominający, że kontrolerzy z Warszawy zrzeszeni w Związku Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego nie zgadzają się na zaproponowane przez PAŻP warunki wynagradzania. „44 osoby złożyły wypowiedzenia bądź oświadczenia woli o nieprzyjęciu nowych warunków pracy i płacy w grudniu, kolejnych ponad 130 kontrolerów – w styczniu. Od grudnia 2021 roku trwa spór zbiorowy i regularny dialog ze strona związkową. Dialog ten kontynuuje nowa Prezes Anita Oleksiak, która swoją funkcję objęła ostatniego dnia marca tego roku” – napisano w dokumencie.

„W efekcie podjętych niezwłocznie negocjacji, w ramach budowania zaufania i dobrej współpracy, Zarząd ZZKRL zgodził się przedłużyć okres wypowiedzeń zmieniających 15 z 44 osób do 8 kwietnia 2022 r. do północy. Pozostałe 29 osób definitywnie rozwiązało umowy z PAŻP. Kierownictwo PAŻP oraz ZZKRL mają nadzieję na konstruktywny dialog podczas dalszych negocjacji, do których przystąpią 4 kwietnia 2022 r” – informują strony sporu zbiorowego.

Szerzej o zmianach we władzach PAŻP pisaliśmy w tekście pt. PAŻP: Prezes Janusz Januszewski odwołany. Anita Oleksiak zajmie jego miejsce.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5