Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

PAŻP i ULC dementują plotkę o zakazie dla lotu z Rosji do Włoch nad Polską (aktualizacja)


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-03-24 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP i ULC dementują plotkę o zakazie dla lotu z Rosji do Włoch nad Polską (aktualizacja)
fot. Piotr Bożyk
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego zaprzeczyły stanowczo doniesieniom o zamknięciu polskiej przestrzeni powietrznej dla rosyjskiego samolotu z towarami pilnej potrzeby, zmierzającego do Włoch.
Maszyna z transportem ochronnych maseczek dla regionu Europy najbardziej aktualnie dotkniętego pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 musiała rzekomo lecieć dłuższą trasą nad Morzem Czarnym w stronę Półwyspu Apenińskiego, z pominięciem obszaru Polski. Plotka pojawiła się we wtorek rano w przestrzeni internetowej i obiegła media, wzbudzając oburzenie nieświadomych użytkowników i czytelników. 

– To fake news. Nie jest prawdą, jakoby polska przestrzeń powietrzna została zamknięta dla samolotu z Rosji – podkreślił rzecznik prasowy PAŻP Paweł Łukaszewicz w rozmowie z Rynkiem Lotniczym. 

– Przestrzeń powietrzna nad Polską jest otwarta, sprawnie zarządzana i bezpieczna. Ruch tranzytowy nad Polską odbywa się przez cały czas. Decyzja o zakazie lotów komercyjnych samolotów pasażerskich nie ma też żadnego wpływu funkcjonowanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, lotów General Aviation, czy wykonywanych przez służby porządkowe i ratownicze – dodał Paweł Łukaszewicz.

"Przestrzeń powietrzna nad Polską jest otwarta, ruch tranzytowy nad Polską odbywa się przez cały czas, a do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) oraz Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) nie wpłynęła prośba ze strony rosyjskiej o zgodę na przelot dla takiego lotu" – oświadczył również w komunikacie Urząd Lotnictwa Cywilnego. 
 
"Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz NOTAM, od 15 marca 2020 roku zostały ograniczone międzynarodowe połączenia lotnicze z i do Polski, natomiast ruch tranzytowy nad Polską odbywa się cały czas" – podkreślił ULC.

"Do Polski cały czas mogą wlatywać linie czarterowe z polskimi obywatelami na pokładzie oraz rejsy w ramach programu #LOTdoDomu. Zarówno ULC, jak i PAŻP nie ograniczają lotów humanitarnych i wykonywanych w celu ochrony ratowania życia lub zdrowia ludzkiego, a także cargo. Wszystkie instytucje lotnicze w kraju podejmują działania mające na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, zgodnie z zaleceniami Rządu RP oraz Głównego Inspektora Sanitarnego" – dodano w komunikacie. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Agencje żeglugi tną koszty, PAŻP proponuje pakiet ratunkowy

Infrastruktura i lotniska

Agencje żeglugi tną koszty, PAŻP proponuje pakiet ratunkowy

Rafał Dybiński 26 marca 2020

Papuga pomoże w walce z koronawirusem

Biznes i przemysł

Papuga pomoże w walce z koronawirusem

Redakcja 18 marca 2020

PAŻP w dobie koronawirusa

Prawo i polityka

PAŻP w dobie koronawirusa

simetra 12 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5