Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Pasażerski dron Boeinga odbył swój pierwszy lot


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-01-26 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pasażerski dron Boeinga odbył swój pierwszy lot
Fot. Boeing
Boeing z powodzeniem ukończył pierwszy testowy prototyp autonomicznego pojazdu pasażerskiego (PAV). Urządzenie jest dziełem spółki Boeing NeXt, który przewodzi wysiłkom w zakresie miejskiej mobilności w powietrzu.
Zaprojektowanie i opracowanie elektrycznych samolotów do pionowego startu i lądowania (eVTOL) podjęła się spółka zależna amerykańskiego producenta, Aurora Flight Sciences. Testy odbyły się w Manassas, w amerykańskim stanie Wirginia i będą kontynuowane.

Prototyp PAV wykonał kontrolowany start, zawis i lądowanie, testując autonomiczne funkcje pojazdu i systemy kontroli naziemnej. Przyszłe testy będą sprawdzać lot do przodu, lot przy wykorzystaniu siły nośnej skrzydeł, a także etap przejściowy między trybami lotu w pionie i w przód. Ta faza przejściowa jest zwykle najważniejszym wyzwaniem inżynieryjnym dla każdego samolotu VTOL, który ma osiągać duże prędkości.

– W ciągu jednego roku przeszliśmy od projektu koncepcyjnego do latającego prototypu – mówi Greg Hyslop, dyrektor technologiczny amerykańskiego producenta. Napędzany elektrycznym układem napędowym, prototyp PAV został zaprojektowany do w pełni autonomicznego lotu od startu do lądowania, z zasięgiem do 80,47 km. Długi na 9 m z 8,5 m szerokości, zaawansowany płatowiec integruje układ napędowy i skrzydła, aby osiągnąć efektywny lot wznoszący i lot do przodu.

Lot testowy stanowi najnowszy kamień milowy dla Boeinga NeXt. Oprócz PAV, portfolio Boeinga NeXt obejmuje również bezzałogowy, w pełni elektryczny transportowiec lotniczy (CAV) zaprojektowany do transportu do 226,80 kg. CAV zakończył swój pierwszy lot wewnątrz budynku w zeszłym roku i przejdzie do testów w locie zewnętrznym w 2019 roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Embraer prognozuje dwa lata bez zysków

Biznes i przemysł

Embraer prognozuje dwa lata bez zysków

Tomasz Śniedziewski 22 stycznia 2019

Rząd Brazylii daje zielone światło partnerstwu Boeinga z Embraerem

Biznes i przemysł

Rząd Brazylii daje zielone światło partnerstwu Boeinga z Embraerem

Tomasz Śniedziewski 11 stycznia 2019

Nowy przewoźnik na wietnamskim niebie

Pasażer i linie lotnicze

Nowy przewoźnik na wietnamskim niebie

Justyna Urbaniak 12 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5