Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

O’Leary: 14-dniowa kwarantanna jest nieskuteczna i niemożliwa do wdrożenia


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-05-21 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Ryanair Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

O’Leary: 14-dniowa kwarantanna jest nieskuteczna i niemożliwa do wdrożenia
fot. Piotr Bożyk
Ryanair przyjął z zadowoleniem nowe wytyczne Unii Europejskiej, aby z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, zarówno pasażerów, jak i załóg pokładowych, obywatele Europy mogli wrócić do lotów na obszarze wspólnoty w nadchodzących tygodniach. Skuteczne wytyczne pozwolą w lipcu i sierpniu wznowić przemysł turystyczny na Starym Kontynencie.
Największa pasażerska linia lotnicza w Europie ze szczególnym zadowoleniem przyjmuje sugestie dotyczące maseczek. Obowiązek noszenia ich został już wcześniej wprowadzony do nowego regulaminu bezpieczeństwa podróży, gdy tylko Ryanair wznowi loty od 1 lipca. Ryanair ponownie wzywa rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii do rezygnacji z niemożliwej do wdrożenia 14-dniowej kwarantanny na rzecz maseczek i dystansu społecznego, tak, jak robi to obecnie większość innych krajów europejskich.

– 14-dniowa kwarantanna jest nieskuteczna i niemożliwa do wdrożenia. Wymaganie od pasażerów poddania się kwarantannie po skorzystaniu przez nich z wielu usług, jak transport publiczny w celu dotarcia na/z lotniska, nie ma podstaw naukowych ani medycznych. Usilnie wzywamy rządy krajów europejskich, zwłaszcza Irlandii i Wielkiej Brytanii, do wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek przez pasażerów linii lotniczych, pociągów, w tym londyńskiego metra. To najlepszy i najskuteczniejszy sposób ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 w środowiskach transportu publicznego, w których zachowanie dystansu społecznego nie jest możliwe – podkreślił Michael O'Leary.

– Z zadowoleniem przyjmujemy zalecenie Unii Europejskiej w zakresie maseczek i ponownie wzywamy rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii do zniesienia niewytłumaczalnej, nieskutecznej i niemożliwej do wdrożenia kwarantanny. Obywatele Europy mogą bezpiecznie podróżować w maseczkach podczas swoich letnich wakacji, przestrzegając zasad bezpieczeństwa jak pomiar temperatury. 14-dniowa kwarantanna nie ma podstaw naukowych, jest niemożliwa do wdrożenia i nie jest konieczna w okolicznościach, w których pasażerowie linii lotniczych, pociągów i metra noszą maseczki, gdy zachowanie dystansu społecznego nie jest możliwe – dodał prezes zarządu Grupy Ryanaira.Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair uziemi od wtorku większość lotów. Rozważa anulowanie wszystkich!

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair uziemi od wtorku większość lotów. Rozważa anulowanie wszystkich!

Rafał Dybiński 19 marca 2020

Ryanair: Spodziewamy się pełnego uziemienia floty z powodu koronawirusa

Biznes i przemysł

Ryanair: Spodziewamy się pełnego uziemienia floty z powodu koronawirusa

Emilia Derewienko 16 marca 2020

Ryanair odwołuje wszystkie loty z/do Polski do 31 marca

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair odwołuje wszystkie loty z/do Polski do 31 marca

Łukasz Malinowski 14 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5