Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Wracają trasy krajowe. Od 20 czerwca polecimy z Warszawy do Katowic


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-06-02 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wracają trasy krajowe. Od 20 czerwca polecimy z Warszawy do Katowic
fot. Piotr Bożyk
Po najostrzejszej fazie pandemii, 1 czerwca wróciły niektóre trasy krajowe Polskich Linii Lotniczych LOT. Na swoją kolej dołączenia do siatki narodowego przewoźnika czeka Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice, który nie pojawił się w rozkładzie ze względu na zagrożenie epidemiczne w regionie. Jak dowiedział się Rynek Lotniczy, wkrótce jednak polecimy i do stolicy Górnego Śląska.
Do siatki LOT-u wraz z początkiem czerwca powróciły połączenia z Warszawy do Krakowa, Gdańska, Rzeszowa, Zielonej Góry czy Szczecina. Inaczej było w przypadku Katowic. – Analizujemy bardzo dokładnie sytuację epidemiczną – mówił w ubiegłym tygodniu Rynkowi Lotniczemu Michał Fijoł, wiceprezes LOT-u. – Jeśli w Katowicach podczas ogłaszania rejsów był podwyższony poziom ryzyka epidemicznego, nie wprowadziliśmy Katowic na samym początku do siatki – dodał.

Ma się to zmienić już 20 czerwca. – Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w województwie śląskim, narodowy przewoźnik planuje wznowić połączenie z Pyrzowic do Warszawy w sobotę 20 czerwca br. – mówi nam Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządcy Katowice Airport.

Jak zapewnił, lotnisko wdrożyło wszystkie wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące bezpieczeństwa na krajowych lotniskach. W terminalach pasażerskich będą mogli przebywać tylko pasażerowie, pracownicy lotniska oraz załogi linii lotniczych o czym informują stosowne ikonografiki. We wszystkich obiektach wprowadzono jednokierunkową zasadę przemieszczania się pasażerów.

Ponadto, przed wejściem do terminali podróżnym będzie mierzona temperatura ciała za pomocą systemu termowizyjnego. Osoby z podwyższoną temperaturą i/ lub objawami chorobowymi COVID-19 zostaną skierowane na dodatkowe badania do przygotowanej kabiny oceny zdrowia pasażerów. Wszystkie osoby przebywające na lotnisku będą miały obowiązek noszenia maseczki lub przyłbicy. W punkcie informacyjnym, na stanowiskach odprawy biletowo-bagażowej i bramkach do boardingu zainstalowano ścianki z pleksi, które ograniczają kontakt podróżnych z obsługą. Opracowane i wdrożone zostały procedury regularnej dezynfekcji wnętrza terminali.

– Przed terminalami umieściliśmy automaty, w których nabyć będzie można m.in maseczki, a wewnątrz obiektów rozmieściliśmy liczne dystrybutory z płynem do dezynfekcji rąk. W trakcie podróży lotniczej obowiązywać będzie zasada dystansowania społecznego z odstępem 1,5 metra. Na pyrzowickim lotnisku przypominają o tym pionowe oraz poziome znaki oraz komunikaty głosowe – dodaje Tomasik.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Złożone oferty na linię kolejową do Pyrzowic przekroczyły budżet

Infrastruktura i lotniska

Złożone oferty na linię kolejową do Pyrzowic przekroczyły budżet

Rafał Dybiński 11 maja 2020

Katowice Airport: Tak wyglądają płyty postojowe w czasie pandemii (Galeria)

Infrastruktura i lotniska

Katowice Airport: Tak wyglądają płyty postojowe w czasie pandemii (Galeria)

Emilia Derewienko 03 maja 2020

Katowice Airport: Terminal cargo pracuje siedem dni w tygodniu

Infrastruktura i lotniska

Katowice Airport: Terminal cargo pracuje siedem dni w tygodniu

Red. ed 29 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5