Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Nowi p.o. wiceprezesów ULC. Zastąpią odwołanego Witkowskiego


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-09-14 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Urząd Lotnictwa Cywilnego

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowi p.o. wiceprezesów ULC. Zastąpią odwołanego Witkowskiego
fot. Urząd Lotnictwa Cywilnego
Andrzej Adamczyk odwołał 14 września ze stanowiska wiceprezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Michała Witkowskiego. Minister Infrastruktury jednocześnie powierzył pełnienie obowiązków wiceprezesów ULC Andrzejowi Kotwicy oraz Michałowi Kozłowskiemu.
Nominowani będą pełnili obowiązki wiceprezesów ULC do czasu obsadzenia stanowisk w drodze naboru, o którym mowa w art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 3 lipca - Prawo lotnicze.

Kotwica będzie odpowiedzialny za pion standardów lotniczych, a Kozłowski za pion infrastruktury lotniczej. Obaj zajmują również swoje dotychczasowe stanowiska dyrektorów odpowiednio: Departamentu Techniki Lotniczej i Departamentu Lotnisk.

Kotwica urodził się w 1963 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej Wydziału Mechanicznego - specjalizacji samoloty i śmigłowce. Ukończył studia podyplomowe na Akademii Obrony Narodowej, na Wydziale Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej, w zakresie Zarządzania Lotnictwem. Po ukończeniu WAT, w latach 1987-2004 pełnił służbę wojskową na różnych stanowiskach technicznych w lotnictwie sił zbrojnych. Odbył wielu kursów oraz szkoleń krajowych i zagranicznych z zakresu Lotnictwa Cywilnego. Ukończył m.in.: Aircraft Airworthiness Course, ICAO Safety Managment System (SMS) Training Course, Training of SAFA Ramp Check Inspectors, Aircraft Maintenance and Engineering Management Course, Human Factors in Aviation, Standardisation Inspection of Competent Authorities Course.

Kotwica jest związany z Lotnictwem Cywilnym od 2004 roku. Wówczas rozpoczął pracę w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego jako inspektor zdatności do lotu w Delegaturze Południowo-Zachodniej we Wrocławiu. Był członkiem zespołów standaryzacyjnych (MAST – Maintenance Standardistions Teams) Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, w ramach których uczestniczył w audytach standaryzacyjnych w Finlandii, Serbii, Mołdawii oraz Turcji. W latach 2016-2017 był zastępcą dyrektora Departamentu Techniki Lotniczej, a w latach 2017-2021 dyrektorem. Jest też członkiem Rady Programowej Instytutu Lotnictwa oraz członkiem Rady Programowej Jednostki Certyfikującej w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych.

Kozłowski natomiast urodził się w 1969 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej - specjalizacji Organizacja i Sterowanie Ruchem Lotniczym, a także absolwentem studium dyplomowego „Zarządzanie nowoczesną firmą – przedsiębiorstwo państwowe w warunkach gospodarki rynkowej”, prowadzonego przez Uniwersytet Warszawski i Wyższą Szkołę Handlu i Finansów Międzynarodowych i doktorem nauk technicznych w zakresie transportu. Zawodowo związany jest z lotnictwem od 1992 roku, kiedy to rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym, certyfikacji, szkoleniach, nadzorze operacyjnym, planowaniu i projektowaniu infrastruktury lotniczej, jak również w analizach i zarządzaniu procesami biznesowymi i operacyjnymi oraz zarządzaniu projektami i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań systemowych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, ochrony, ciągłości i jakości eksploatacji portu lotniczego.

Kozłowski to doświadczony audytor zintegrowanych systemów zarządzania. Odbył wielu kursów i szkoleń, krajowych i międzynarodowych, z zakresu lotnictwa cywilnego prowadzonych m.in. przez: IATA Aviation Training and Development Institute, JAA Training Organisation oraz Singapore Civil Aviation Academy. Od grudnia 2018 roku był dyrektorem Departamentu Lotnisk w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Od 1998 roku związany jest współpracą naukowo-dydaktyczną z Zakładem Inżynierii Transportu Lotniczego na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, gdzie w 2014 roku objął stanowisko Adiunkta.

Kozłowski jest autorem podręcznika akademickiego „Porty lotnicze – infrastruktura, eksploatacja i zarządzanie” i kilkudziesięciu publikacji naukowych w dziedzinie infrastruktury, systemów i procesów zarządzania lotniskami i ruchem lotniczym. Był także promotorem wielu prac dyplomowych w tej dziedzinie. W 2019 roku został wyróżniony przez Rektora Politechniki Warszawskiej nagrodą indywidualną za osiągnięcia dydaktyczne.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5