Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Nowe lotnisko pozwoli Turcji obsłużyć gigantyczną liczbę podróżnych


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-07-09 12:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe lotnisko pozwoli Turcji obsłużyć gigantyczną liczbę podróżnych
Fot. Boeing
Oczekuje się, że turecki sektor lotniczy odnotuje wzrost na poziomie 27,5 proc. w ciągu trzech najbliższych lat, na co będzie miało wpływ nowe lotnisko w Stambule. Tylko w tym roku liczba pasażerów na tureckich lotniskach wzrośnie o 13 proc., osiągając wynik 219 mln obsłużonych osób.
Gigantyczne wzrosty w Turcji

Władze przewidują w przyszłym roku ponad 230 milionów obsłużonych pasażerów, co oznacza wzrost o 27,5 procent rok do roku. W 2020 roku wynik ten ma sięgnąć prawie 250 mln.

Największy wzrost odnotowany zostanie na trasach międzynarodowych - około 29 procent - do 107,7 miliona w roku 2020 (w porównaniu z 83,5 mln pasażerów obsłużonych na połączeniach międzynarodowych w zeszłym roku).

Prognozy pokazują, że liczba pasażerów lotów krajowych wzrośnie do prawie 140 milionów - to o 26,6 proc. więcej, w porównaniu ze 110 milionami obsłużonymi w ubiegłym roku. Transport lotniczy w Turcji sięgnął w ubiegłym roku około 3,5 miliona ton. Oczekuje się, że w tym roku osiągnie poziom 3,8 miliona ton, a w 2020 roku 4,2 miliona ton.

Światowe centrum ruchu lotniczego otwarte niebawem


Trzecie lotnisko w mieście będzie największym na świecie projektem zbudowanym od podstaw. Pierwsza faza nowego lotniska jest już zaawansowana w 90. Procentach. Lotnisko ma zostać oficjalnie otwarte 29 października, w Dzień Niepodległości Turcji.

W pierwszej fazie lotnisko będzie obsługiwać 90 milionów pasażerów rocznie. W drugiej fazie, która ma się zakończyć w 2023 roku, przewiduje się, że liczba ta wzrośnie do 150-250 milionów.

Prezydent Recep Tayyip Erdoğan powiedział w 2015 r., że wraz z zakończeniem wszystkich etapów tego projektu Turcja, a zwłaszcza Stambuł, stanie się "światowym centrum ruchu lotniczego". Po uruchomieniu nowego lotniska, lotnisko Atatürk, zlokalizowane po europejskiej stronie miasta, zostanie zastąpione ogromnym parkiem o nazwie "Ogród Ludowy", powiedział niedawno Erdoğan. Łącznie, od 2008 do 2017 roku przez tureckie porty lotnicze przewinęło się 1,38 miliarda pasażerów.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Znamy dokładną datę uruchomienia nowego lotniska dla Pekinu

Infrastruktura i lotniska

Znamy dokładną datę uruchomienia nowego lotniska dla Pekinu

Justyna Urbaniak 08 lipca 2018

Główne rosyjskie lotnisko przygotowuje się do budowy nowego terminala

Infrastruktura i lotniska

Główne rosyjskie lotnisko przygotowuje się do budowy nowego terminala

Justyna Urbaniak 06 lipca 2018

Rumunia chce nowego lotniska dla Bukaresztu

Infrastruktura i lotniska

Rumunia chce nowego lotniska dla Bukaresztu

Justyna Urbaniak 06 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS