Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Niemcy planują wdrożyć szybciej transport niskoemisyjny


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-09-30 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/Agencja Reutera

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niemcy planują wdrożyć szybciej transport niskoemisyjny
fot. Eurowings
Niemcy przyspieszą o cztery lata przejście na transport niskoemisyjny - informuje Agencja Reutera. Do 2026 roku 14 proc. wykorzystywanego paliwa będzie musiało pochodzić z odnawialnych źródeł energii.
Projekt przeszedł wstępną fazę uzgodnień z kanclerz Angelą Merkel, ale nadal wymaga ostatecznego zatwierdzenia przez rząd federalny. "Najbliższa dekada będzie procesem transformacji, który chcemy aktywnie napędzać" - oświadczyło Ministerstwo Środowiska.

Niemcy są największym emitentem gazów cieplarnianych w Europie. Kanclerz Merkel oznajmiła przed miesiącem, że globalne wysiłki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym są niewystarczające i pragnie przyspieszyć walkę o lepsze środowisko, narzucając roczne limity wykorzystywania energii słonecznej, biomasy oraz lądowej i morskiej energii wiatrowej.

Po raz pierwszy w historii linie lotnicze będą musiały pozyskiwać część paliwa ze źródeł odnawialnych. Do 2030 roku 200 tys. ton, czyli dwa proc., będzie wolne od emisji dwutlenku węgla. Z kolei do 2026 roku zostanie zakazany olej palmowy.

Wykraczające poza określone standardy Unii Europejskiej środki są odpowiedzią na niepowodzenia w redukcji emisji sektora transportu, jedynym w niemieckiej gospodarce, w którym emisje nie są niższe niż w 1990 roku. Oprócz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii decydenci z Berlina planują również zmniejszyć zależność od paliw pochodzenia roślinnego, obwinianych za pogłębianie niedoboru żywności w wielu biedniejszych krajach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT wznawia rejsy do Chin. Na razie co dwa tygodnie

Pasażer i linie lotnicze

LOT wznawia rejsy do Chin. Na razie co dwa tygodnie

Rafał Dybiński 30 września 2020

LOT wraca do Francji i Hiszpanii. Loty tylko do Paryża i Madrytu

Pasażer i linie lotnicze

LOT wraca do Francji i Hiszpanii. Loty tylko do Paryża i Madrytu

simetrArtur Bogdanowicz/ współpraca Simetra 29 września 2020

Tomasik: Pomoc dla lotnisk nie pokryje w całości naszych strat (Wywiad)

Infrastruktura i lotniska

Tomasik: Pomoc dla lotnisk nie pokryje w całości naszych strat (Wywiad)

Rafał Dybiński 30 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5