Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Niemcy: Lotniska żądają 740 mln euro rekompensaty. „Istnienie wielu jest zagrożone"


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-11-20 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niemcy: Lotniska żądają 740 mln euro rekompensaty. „Istnienie wielu jest zagrożone"
fot. Munich Airport
Niemieckie lotniska zażądały 740 mln euro rekompensaty za wiosenne straty spowodowane kryzysem wywołanym wirusem COVID-19. Rządy federalne toczą na razie spory, które koszty powinny być pokryte. Decydenci z Berlina nie deklarowali natomiast dotychczas żadnych sum na takie wsparcie.
– Dalsze istnienie wielu lokalizacji jest zagrożone – ostrzega Ralph Beisel, szef Arbeitsgemeinschaft Deutscher Verkehrsflughäfen (ADV), stowarzyszenia zrzeszającego 22 porty lotnicze między Odrą i Renem, w tym największe krajowe w Berlinie, Frankfurcie nad Menem, Monachium, Hamburgu, Kolonii, Stuttgarcie, Bremie, Duesseldorfie, Hanowerze czy Norymberdze oraz znacznie mniejsze, takie jak w Saarbruecken i Muenster-Osnabrueck.

– Trwały spadek natężenia ruchu lotniczego sam w sobie nie pozwala na stabilizację gospodarczą. Lotniska są uzależnione od bezzwrotnych dotacji – podkreślił Beisel. Na spotkaniu przedstawicieli ministerstwa transportu i krajowych portów, które odbyło się 6 listopada, osiągnięto konsensus w sprawie szerszej pomocy, ale bez wyraźnych konkretów.

Politycy wcześniej nalegali jednak na utrzymanie lotnisk w gotowości przez cały okres pandemii. Obiecane wsparcie ma w założeniu objąć czas aż do 31 marca przyszłego roku. Na razie jednak żaden port nie otrzymał takich środków. – Wzywam do bardziej zdecydowanych działań. Rządy federalne muszą pomóc chorym lotniskom. Nie mogą poprzestać na zapowiedziach – apeluje Beisel.

– Ruch lotniczy może się odbudować w dłuższej perspektywie tylko wtedy, gdy ogólne przepisy dotyczące kwarantanny ustąpią miejsca ulepszonym strategiom testowym, gwarantującym bezpieczne i międzynarodowe podróże. Musimy jak najszybciej odzyskać taką normalność i właśnie dlatego lotniska potrzebują doraźnego wsparcia – podsumował Beisel.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
11 lotnisk z rządową pomocą. Lublin, Łódź i Olsztyn bez wsparcia

Infrastruktura i lotniska

11 lotnisk z rządową pomocą. Lublin, Łódź i Olsztyn bez wsparcia

Redakcja/inf. pras. 19 listopada 2020

Gdańsk: Ponad 15 mln zł wsparcia pójdzie na bieżącą działalność

Infrastruktura i lotniska

Gdańsk: Ponad 15 mln zł wsparcia pójdzie na bieżącą działalność

Rafał Dybiński 12 listopada 2020

KE: 142 mln zł dla polskich lotnisk zatwierdzone!

Prawo i polityka

KE: 142 mln zł dla polskich lotnisk zatwierdzone!

Emilia Derewienko wsp. LM 29 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5