Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Nie polecimy do 10 państw. Jest nowy projekt rozporządzenia o zakazie lotów


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-11-20 14:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nie polecimy do 10 państw. Jest nowy projekt rozporządzenia o zakazie lotów
fot. Piotr Bożyk
Zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym zostanie przedłużony do 8 grudnia – wynika z nowego projektu rozporządzenia Rady Ministrów. Obecnie obowiązujące rozporządzenie jest ważne do 24 listopada. Na liście objętych zakazem znajduje się 10 państw – tych samych, co w dotychczasowym projekcie.
Na liście krajów objętych zakazem lotów w nowym projekcie rozporządzenia nie znalazło się żadne państwo z Unii Europejskiej. Zakaz będzie obowiązywać od 25 listopada do 8 grudnia. Na nowej liście krajów objętych zakazem lotów pozostały: Argentyna, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Jordania, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki, z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.

Zestaw państw objętych zakazem lotu w obecnym projekcie jest identyczny jak w przypadku rozporządzenia z 10 listopada.

Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych, które wykonują loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców co do zasady przekracza 440 (w poprzednim projekcie było to 270). Podstawą mają być dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Zakazu lotów nie stosuje się do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z dnia 23 września 1999 roku o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium i realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Poza tym nowy zakaz nie obejmuje również loty wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie oraz z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Hiszpania znika z zakazu lotów. Jest projekt nowego rozporządzenia

Prawo i polityka

Hiszpania znika z zakazu lotów. Jest projekt nowego rozporządzenia

Rafał Dybiński 25 września 2020

Horała: W projekcie rozporządzenia o zakazie lotów znajdzie się 31 państw

Prawo i polityka

Horała: W projekcie rozporządzenia o zakazie lotów znajdzie się 31 państw

Emilia Derewienko 10 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5