Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Monachium: 12,5 mln pasażerów i mocna druga połowa 2021 roku


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-01-14 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Monachium: 12,5 mln pasażerów i mocna druga połowa 2021 roku
fot. Munich Airport
12,5 mln pasażerów obsłużył w 2021 roku port lotniczy Monachium - poinformowano w oficjalnym komunikacie największego lotniska niemieckiej Bawarii.
Liczba podróżnych wzrosła o 1,4 mln w odniesieniu do 2020 roku. Wynik jest jednak na poziomie nieco ponad 25 proc. osiągniętego w rekordowym 2019 roku, czyli tuż przed wybuchem pandemii SARS-CoV-2.

Drugi pod względem wielkości port lotniczy Niemiec w pierwszej połowie 2021 roku odprawił jedynie 2,2 mln pasażerów. Dopiero kolejne sześć miesięcy zwiększyło liczbę podróżnych o 10,3 mln. Tylko w październiku doliczono się tyle samo podróżnych co w całym pierwszym półroczu 2021 roku.

– Gdy tylko pozwoli na to sytuacja pandemiczna, ludzie będą chcieli ponownie podróżować. Aktualny popyt daje nam również pewność co do nowego roku. Nawet jeśli nadchodzące tygodnie będą trudne ze względu na wariant omikron koronawirusa SARS-CoV-2, to dostrzegamy dobre perspektywy dla letniego rozkładu rejsów. Jestem przekonany, że oferta lotów i popyt na podróże ponownie znacząco wzrosną – nie traci wiary Jost Lammers, prezes lotniska stolicy Bawarii.

Porównanie tylko grudniowych wyników z 2020 i 2021 roku pokazuje również, jak szybko ruch lotniczy może się odbudować po zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu: Podczas gdy w grudniu 2020 roku doliczono się 245 tys. pasażerów, dwanaście miesięcy później było ich w Monachium już 1,5 mln, czyli sześciokrotnie więcej.

Łącznie w całym 2021 roku odnotowano na lotnisku w stolicy Bawarii około 153 tys. startów i lądowań. To 6000 operacji więcej, czyli o ponad cztery proc., aniżeli w poprzednim roku. Obsłużono także o 22 tys. ton więcej frachtu lotniczego. Wolumen przewozów cargo wzrósł o prawie 15 proc. do poziomu 167 tys. ton.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowa siedziba DFS w Monachium. "Odpowiednio ukształtuje cały zespół"

Infrastruktura i lotniska

Nowa siedziba DFS w Monachium. "Odpowiednio ukształtuje cały zespół"

Redakcja/inf. pras. 12 grudnia 2021

Monachium: Pięć dodatkowych miejsc postojowych dla samolotów

Infrastruktura i lotniska

Monachium: Pięć dodatkowych miejsc postojowych dla samolotów

Rafał Dybiński 24 listopada 2021

Monachium: Ponad 1,8 mln pasażerów w sierpniu. "Nastąpi efekt nadrabiania zaległości"

Infrastruktura i lotniska

Monachium: Ponad 1,8 mln pasażerów w sierpniu. "Nastąpi efekt nadrabiania zaległości"

Redakcja/inf. pras. 25 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5