Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Modlin wygrał spór sądowy z PPL


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-06-09 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Modlin wygrał spór sądowy z PPL
fot. Modlin Airport
Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie wytoczonej przez PPL przeciwko MPL Modlin. Sąd oddalił w całości powództwo.
O co próbował zabiegać PPL? O unieważnienie uchwał Zgromadzenia Wspólników z 12 stycznia, dotyczących wsparcia finansowego spółki. Zdaniem sądu działania PPL naruszają zasady współżycia społecznego, godzą w dobre obyczaje i naruszają zasadę lojalności wobec spółki i wspólników.

– Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie objęcia przez Samorząd Województwa Mazowieckiego kolejnych udziałów w zamian za podwyższenie kapitału, a tak naprawdę spłaty obligacji, które wyemitowała spółka pod naszą gwarancję. Sąd stwierdził, że ten pozew Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze jest w całości wadliwy i w żadnej mierze nie zasługuje na uwzględnienie. Wyrok jest potwierdzeniem, że w istocie pozew PPL-u pozbawiony był podstaw prawnych, a działania przedsiębiorstwa Porty Lotnicze niestety szkodzą interesowi społecznemu i mieszkańcom Mazowsza, którzy masowo korzystają z lotniska w Modlinie – podkreślił Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Sąd w ustnym uzasadnieniu wyroku w całości podzielił stanowisko województwa mazowieckiego i spółki, że powództwo nie zasługuje w żadnej mierze na uwzględnienie. Zdaniem sądu działania PPL polegające na zaskarżeniu uchwał zgromadzenia wspólników, dotyczących wsparcia finansowego spółki, do czego zobowiązało się też PPL, podpisując umowę wsparcia, naruszają zasady współżycia społecznego, godzą w dobre obyczaje i naruszają zasadę lojalności wobec spółki i wspólników.

– Kuriozalne jest także to, że jeden z udziałowców wytacza sprawę własnej spółce. A jeszcze bardziej zdumiewające, że chodzi o uchwały zgromadzenia wspólników, których celem był rozwój portu w Modlinie. Sąd słusznie uznał taką postawę jako nielojalną wobec spółki – skomentował Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki.

Wyrok jest potwierdzeniem, że w istocie pozew PPL pozbawiony jest podstaw prawnych, a działania PPL są na szkodę interesu społecznego czyli mieszkańców Mazowsza, którzy chętnie korzystają z lotniska w Modlinie. W ocenie sądu, zgodnie z umową wsparcia, wszyscy udziałowcy, w tym powód, zobowiązali się współpracować ze spółką, w tym podejmować wszelkie działania, by umowę wsparcia wykonywać. Sąd zasądził na rzecz spółki i województwa mazowieckiego zwrot kosztów procesu i zastępstwa procesowego. Wyrok jest nieprawomocny.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Modlin: Prawie 268 tys. pasażerów w kwietniu. Niemal jak w 2019 roku

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Prawie 268 tys. pasażerów w kwietniu. Niemal jak w 2019 roku

Redakcja/inf. pras. 20 maja 2022

Modlin: Nowa atrakcja na lotnisku. Zautomatyzowane kabiny do spania

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Nowa atrakcja na lotnisku. Zautomatyzowane kabiny do spania

Redakcja/inf. pras. 23 lutego 2022

IATA: 1,8 mln pasażerów na lotnisku w Radomiu w 2040 roku

Infrastruktura i lotniska

IATA: 1,8 mln pasażerów na lotnisku w Radomiu w 2040 roku

Redakcja/inf. pras. 08 lutego 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5